Innowacyjne opakowanie próżniowe typu “cook-in” firmy Sealed Air umożliwia transportowanie, sprzedaż i gotowanie posiłków w tym samym opakowaniu. Dzięki systemowi samoistnego uwalniania pary wodnej, opakowanie Cryovac® Simple Steps™ można stosować bezpośrednio w kuchence mikrofalowej, bez potrzeby przekłuwania folii zamykającej tackę.

Czas jest cenny

Dzisiejsi konsumenci chcą, aby ich posiłki były szybkie, łatwe i smaczne. Jednocześnie spędzają coraz mniej czasu na ich samodzielnym przygotowywaniu, szukając gotowych odpowiedników, które mogliby w szybki i prosty sposób przyrządzić w domu.

Idealnym rozwiązaniem dla nich są dania gotowe z mikrofali. Proces ten ułatwia przygotowywanie posiłków w domu dzięki znacznemu skróceniu czasu gotowania, odgrzewania i rozmrażania. Dlatego też firma Sealed Air stworzyła wyjątkowe opakowanie Cryovac® Simple Steps™ do stosowania w kuchence mikrofalowej, w którym można odgrzać, a następnie podać gotowe potrawy na stół, w prosty i wygodny sposób.

Pakowanie w próżni plus mikrofale

Cryovac® Simple StepsTM to system pakowania próżniowego z efektem “skin” (VSP) z wygodną funkcją samoistnego uwalniania pary wodnej bez potrzeby przekłuwania opakowania. Rozwiązanie to łączy zalety gotowania w próżni (“sous vide”) z wygodą przygotowywania posiłku w mikrofali w hermetycznym opakowaniu. Ponadto pozwala zachować smak i konsystencję przyrządzanych potraw, a w przypadku mięsa – zwiększa jego kruchość.

Zapewnia także optymalny okres trwałości produktów, ich doskonałą widoczność w opakowaniu oraz wyjątkowy efekt „drugiej skóry”, dzięki któremu dania w opakowaniu Simple Steps™ wyglądają apetycznie i świetnie prezentują się w regałach i ladach chłodniczych. Opakowanie ściśle dopasowuje się do kształtu produktu, więc kupujący mogą łatwo zidentyfikować zawartość i wybrać odpowiadającą im porcję. Produkty pakowane próżniowo są chętnie wybierane przez konsumentów, gdyż – jak wykazały badania – konsumenci kojarzą je ze świeżością.

Nowa definicja wygody dla konsumentów

Simple StepsTM sprawia, że przygotowanie posiłków jest nie tylko łatwiejsze, ale także bezpieczniejsze, niż w przypadku innych opakowań typu „podgrzej i podawaj”. Aby szybko podać posiłek na stół, potrzeba wykonać mniej czynności.

Nie ma konieczności przekłuwania czy przecinania opakowania przed ani po podgrzaniu, co eliminuje ewentualne ryzyko skaleczenia bądź oparzenia. Dla konsumentów proces jest bardzo prosty: wystarczy usunąć zewnętrzne opakowanie i umieścić tackę w kuchence mikrofalowej; podgrzewać w wysokiej temperaturze przez kilka minut – w tym czasie folia rozciąga się, tworząc balon, a następnie sama się wentyluje i opada na jedzenie; wyjąć opakowanie z kuchenki i pozostawić do wystygnięcia przez 2 minuty; zdjąć folię za pomocą specjalnego uchwytu ułatwiającego otwieranie i podawać bezpośrednio z tacki!

Bezpieczeństwo i niezawodność

Opakowanie próżniowe z efektem “skin” gwarantuje także wysoki poziom bezpieczeństwa żywności oraz niezawodny okres trwałości dzięki materiałom o wysokich właściwościach barierowych i zgrzewaniu na całej powierzchni produktu. Opakowanie Simple StepsTM jest idealne zarówno do dań gotowych do gotowania (“Ready-to-Cook”), jak i gotowych do podgrzania (“Ready-to-Heat”), szczególnie zaś do marynowanych mięs, drobiu i ryb, a także świeżych warzyw. Jest odpowiednie do wszystkich rodzajów zastosowań w mikrofali – gotowania, podgrzewania, odgrzewania i rozmrażania.

Cryovac® Simple Steps™ umożliwia również sterylizację produktów spożywczych w opakowaniu. Dzięki temu rozwiązaniu producenci dań gotowych mogą oferować wygodne posiłki do odgrzania w mikrofali dla wielu działów gastronomii, m.in. szpitali, stołówek, firm świadczących usługi cateringowe, do indywidualnej obsługi gości w pokojach hotelowych, czy też w restauracjach, sklepach i na stacjach benzynowych, oferujących dania na wynos.

W systemie Simple StepsTM wykorzystuje się mniej materiałów opakowaniowych, ponieważ żywność znajduje się bezpośrednio na tacce do gotowania, a nie w oddzielnym woreczku, jak to często ma miejsce w przypadku dań gotowych. Jest wydajniejszy niż inne opcje, jeśli chodzi o wykorzystanie powierzchni przechowywania, dzięki zwężonej podstawie. System ten jest dostępny w dwóch wariantach: z tackami formowanymi z folii rolowej („rollstock”) oraz wykorzystujący gotowe tacki.

Cryovac® i Simple Steps™ to zarejestrowane znaki handlowe firmy Sealed Air Corporation. Cryovac Packaging oraz Cryovac Food Solutions, działy należące do firmy Sealed Air, są światowym liderem w dziedzinie innowacyjnych materiałów, systemów i urządzeń do pakowania żywności. W 2006 roku w światowym rankingu Fortune 1,000 firma Sealed Air została uznana przez liderów przemysłu za Najlepszą Firmę Produkującą Opakowania.

Firma Sealed Air Cryovac zatrudnia w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) ponad 3,000 pracowników. Zakłady produkcyjne firmy Sealed Air Cryovac zlokalizowane są we Francji (Arc-en-Barrois i Epernon), Niemczech (Norderstedt), Wielkiej Brytanii (St. Neots i Poole), we Włoszech (Passirana di Rho), w Hiszpanii (Buñol), Rosji (Wołgograd), Polsce (Ożarów Mazowiecki), na Węgrzech (Újhartyán), w Republice Południowej Afryki (Spartan) oraz w Botswanie (Lobatse). We Włoszech znajduje się Centrum Obsługi Klientów EMEA, natomiast w Szwajcarii w Root mieści się Techniczne Centrum Maszyn Pakujących EMEA. Sealed Air Cryovac posiada także pod Paryżem Centrum Techniczno-Wystawiennicze Packforum®.

Dążąc do zapewnienia najwydajniejszych plastikowych opakowań do żywności, Sealed Air kieruje szczególną uwagę na ochronę środowiska naturalnego. Firma aktywnie dąży do minimalizacji zużycia surowców i materiałów do produkcji opakowań poprzez recykling lub powtórne wykorzystanie odpadów przemysłowych oraz odzyskiwanie energii poprzez właściwe spalanie.

Aby dowiedzieć się więcej o firmie Sealed Air Cryovac, zapraszamy na stronę www.sealedair-emea.com
Źródło: ''