Firma Smurfit-Kappa Polska wprowadziła na rynek opakowanie do przesyłek kurierskich przeznaczonych dla zestawu odżywek witaminowych. Opakowanie wykonane zostało z tektury falistej. Jego konstrukcja dzięki specjalnym zawinięciom tektury i wkładce ochronnej dobrze zabezpiecza produkt w postaci zestawu dwóch butelek odżywek i kieliszka. Zastosowanie taśmy klejącej na zamknięciu klapy i na zawinięciach wkładki zabezpieczającej umożliwiło zmniejszenie powierzchni opakowania i redukcję zużycia materiału, a także skrócenie czasu formowania pudełka oraz pewne ułatwienia przy jego zamykaniu i otwieraniu.

Opakowanie wykonano w konstrukcji dobrze nadającej się do składania: w procesie produkcji nie jest bowiem wymagane klejenie ani stosowanie jakichkolwiek zszywek. Papiery użyte do produkcji tektury falistej są pochodzenia makulaturowego.

Smurfit Kappa Poland jest częścią międzynarodowego koncernu Smurfit Kappa Group, wiodącego dostawcy opakowań w Europie. Produkcja ponad 304 mln mkw. tektury falistej rocznie daje grupie Smurfit Kappa dominującą pozycję na krajowym rynku. W Polsce firma posiada pięć zakładów: w Pruszczu Gdańskim, Drezdenku, Warszawie, Koninie i Pruszkowie.

Innowacyjne opakowanie z tektury falistej dla przesyłek kurierskich zaprojektowane przez Smurfit Kappa Polska zostało wyróżnione w prestiżowym konkursie World Star Packaging. Konkurs organizowany jest przez Światową Organizację Opakowań (WPO), spośród 224 zgłoszeń z 32 krajów zostało wybranych 134 opakowań. Polska konstrukcja została wyróżniona w kategorii Food. Opakowanie dzięki specjalnym zawinięciom tektury i wkładce ochronnej dobrze zabezpiecza produkt w postaci zestawu dwóch butelek odżywek i kieliszka. Innowacyjne zastosowanie taśmy klejącej na zamknięciu klapy i na zawinięciach wkładki umożliwiło zmniejszenie powierzchni opakowania i redukcję zużycia materiału, a także skrócenie czasu formowania i zamykania.

„Think out of the box” – to myśl przewodnia dla naszych konstruktorów. Chcemy nie tylko produkować opakowania, ale przede wszystkim dostarczać gotowe rozwiązania opakowań. Innowacyjność Smurfit Kappa jest podstawą budowania długoterminowych relacji z naszymi klientami. – Jan Blankiewicz, SCM Manager Smurfit Kappa.

Ceremonia wręczenia nagród w konkursie World Star Packaging odbędzie się w Meksyku w maju 2009.

Pełna lista laureatów dostępna na stronie: www.worldpackaging.org.

Źródło: Smurfit Kappa Polska Sp. z o.o. - www.smurfitkappa.pl
Źródło: ''