Francuska firma Ethni’Cook wybiera rozwiązanie opakowaniowe firmy Sealed Air Cryovac do innowacyjnych produktów Halal

Innowacyjne produkty Halal w opakowaniach Cryovac BDF® Soft
Przygotowując się do wprowadzenia na rynek nowych przekąsek Halal, firma Ethni’Cook odkryła sprawdzony sposób na wygodę i świeżość w postaci opakowania Cryovac BDF® Soft z funkcją łatwego otwierania. Ta francuska firma korzysta z opakowań marki Cryovac® od początku swojego istnienia, tj. od 2008 roku. A teraz, do nowo wprowadzonych produktów – burgera rybnego oraz zapiekanki croque monsieur z możliwością przygotowania w kuchence mikrofalowej, będących w sprzedaży od 1 kwietnia 2011 roku – wybrała jedną z najnowszych innowacji opakowaniowych firmy Sealed Air. Rozwiązanie to wykorzystuje cienką, wytrzymałą, termokurczliwą folię barierową najnowszej generacji z funkcją przeciwmgielną („anti-fog”) i łatwo się otwiera, bez potrzeby użycia noża lub nożyczek. Oprócz korzyści praktycznych, nowe opakowanie wyróżnia się bogatymi możliwościami w zakresie merchandisingu, natomiast dla firm spożywczych istotna jest wysoka kompatybilność z maszynami pakującymi. Wszystkie te czynniki wpłynęły na sukces przekąsek o stosunkowo niewielkiej gramaturze (120-140 g na sztukę), jednocześnie zaspokajając silną potrzebę wyróżnienia ich na sklepowej półce.

Wyspecjalizowana produkcja wymaga bogatego doświadczenia
Strategia firmy Ethni’Cook zakłada zapewnienie społeczności muzułmańskiej dostępu do uznanych, popularnych przekąsek i wyrobów mięsnych, wytwarzanych i pakowanych w specjalnych obiektach posiadających zaświadczenie o spełnianiu wymogów produkcji w systemie Halal. Od pierwszego dnia młoda firma polegała na wyjątkowo bogatym doświadczeniu ekspertów z Sealed Air Cryovac we wprowadzaniu odpowiednich rozwiązań opakowaniowych. Dania gotowe Ethni’Cook już obecne na rynku są pakowane w folię Cryovac BDF® Soft. Wszystkie opakowania do burgerów od teraz zyskają funkcję łatwego otwierania, bez żadnej zmiany ustawień maszyn pakujących, pracujących w systemie HFFS (horizontal form-fill-seal). Pascal Barré, założyciel Ethni’Cook, wspominając początki współpracy z firmą Sealed Air, powiedział: “Znaczną część swojego sukcesu rynkowego zawdzięczam pierwszej wizycie w Packforum®, stałym centrum techniczno-wystawienniczym znajdującym się na obrzeżach Paryża. Pojechałem tam z pierwszymi próbkami produktów do testów i wróciłem z kompletnymi opakowaniami gotowymi do prezentacji moim klientom.”

Korzyści w praktyce
W przypadku opakowania do burgerów, nowy system łatwego otwierania w opakowaniach Cryovac BDF® Soft jest rozwiązaniem unikalnym. Folia zachowuje swoją bardzo wysoką wytrzymałość, a jednocześnie opakowanie można otworzyć bez jakichkolwiek narzędzi. To sprawia, że nowe produkty marki Ethni’Cook są niezwykle łatwe i wygodne w użyciu. Istotna jest również opcja zadruku folii, który pozwala na komunikowanie pochodzenia certyfikowanej żywności Halal. Natomiast możliwość pionowej ekspozycji produktów pomaga zaspokoić silną potrzebę zróżnicowania oferty w otoczeniu handlowym. Przedstawiciele Ethni’Cook są bardzo zadowoleni z pierwszej reakcji rynku na ostatnią innowację firmy i już przygotowują się do dalszej ekspansji zarówno na rynku krajowym, jak i w sąsiednich krajach europejskich. “Od samego początku specjaliści Cryovac® wierzyli w nasz projekt. Pomogli malutkiej, lokalnej firmie działającej w departamencie Loary Atlantyckiej odnieść sukces na skalę krajową” – podsumował Pascal Barré.


Siedziba Ethni’Cook znajduje się w Mésanger we Francji, 40 km od Nantes. Firma posiada jeden zakład produkcyjny, w którym zatrudnia 21 osób i wytwarza 228 ton produktów rocznie. Obroty Ethni’Cook w 2010 roku wyniosły 1,8 miliona euro, a w 2011 firma spodziewa się wzrostu do poziomu 4 milionów euro.

Cryovac® oraz Packforum® to zarejestrowane znaki towarowe firmy Cryovac Inc., należącej do Sealed Air Corporation.

Cryovac Packaging oraz Cryovac Food Solutions, działy należące do firmy Sealed Air, są światowym liderem w dziedzinie innowacyjnych materiałów, systemów i urządzeń do pakowania żywności. W 2006 roku w światowym rankingu Fortune 1 000 firma Sealed Air została uznana przez liderów przemysłu za Najlepszą Firmę Produkującą Opakowania.

Cryovac BDF® Soft to termokurczliwa folia o właściwościach barierowych i przeciwmgielnych (“anti-fog”) do pakowania żywności na poziomych maszynach formująco-napełniająco-zgrzewających (HFFS). Folia ta pozwala uzyskać wyjątkowo atrakcyjne opakowanie, zarówno z punktu widzenia detalistów, jak i konsumentów, dzięki długiemu okresowi trwałości, wytrzymałości na uszkodzenia oraz świeżemu wyglądowi produktu pakowanego na zapleczu sklepu, bez nieestetycznego deformowania tacki. Większość korzyści po stronie kosztów wynika z kompatybilności folii z lżejszymi i tańszymi tackami, ze skrócenia czasu przestojów dzięki mniejszej liczbie wymiany rolki, a także z wagi, co przekłada się na oszczędności kosztów przy jednoczesnej realizacji celów związanych z ochroną środowiska. Folia jest odpowiednia do pakowania świeżego mięsa i ryb, serów, pizzy i dań gotowych. System łatwego otwierania w opakowaniach Cryovac BDF® Soft opracowano we współpracy z firmą Techmay Logetiq, specjalizującą się w produkcji etykiet samoprzylepnych, z siedzibą w Millau we Francji.

Firma Sealed Air Cryovac zatrudnia w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) ponad 3 000 pracowników. Zakłady produkcyjne firmy Sealed Air Cryovac zlokalizowane są we Francji (Arc-en-Barrois i Epernon), Niemczech (Norderstedt), Wielkiej Brytanii (St. Neots i Poole), we Włoszech (Passirana di Rho), w Hiszpanii (Buñol), Rosji (Wołgograd), Polsce (Ożarów Mazowiecki), na Węgrzech (Újhartyán), w Republice Południowej Afryki (Spartan) oraz w Botswanie (Lobatse). We Włoszech znajduje się Centrum Obsługi Klientów EMEA, natomiast w Szwajcarii w Root mieści się Techniczne Centrum Maszyn Pakujących EMEA. Sealed Air Cryovac posiada także pod Paryżem Centrum Techniczno-Wystawiennicze Packforum®.

Dążąc do zapewnienia najwydajniejszych plastikowych opakowań do żywności, Sealed Air kieruje szczególną uwagę na ochronę środowiska naturalnego. Firma aktywnie dąży do minimalizacji zużycia surowców i materiałów do produkcji opakowań poprzez recykling lub powtórne wykorzystanie odpadów przemysłowych oraz odzyskiwanie energii poprzez właściwe spalanie.

Aby dowiedzieć się więcej o firmie Sealed Air Cryovac, zapraszamy na stronę www.sealedair-emea.com
Aby dowiedzieć się więcej o firmie Techmay Logetiq, zapraszamy na stronę www.techmay-logetiq.com


Źródło: ''