Firma Plastic Can Company (PCC Group, www.plastic-can.com) wprowadziła na rynek pierwsze produkowane dwuetapowo puszki PET do farb i lakierów. Nowy produkt ma zrewolucjonizować sposób produkcji puszek do farby.

Przewaga tworzywowych puszek na metalowymi jest oczywista - nie ma rdzewienia, trwałego wyginania i pojemniki tego typu zachowują dobre uszczelnienie przy ponownym zamykaniu. Aktualnie technologia do produkcji tworzywowych puszek z PET jest dostępna na licencji Plastic Can Company. To jedyna tworzywowa puszka nadająca się zarówno dla farb bazowanych na wodzie jak i rozpuszczalnikach oraz jedyny pojemnik idealnie przezroczysty, co pozwala klientowi zobaczyć kolor farby który kupuje.

Dwuetapowa produkcja pojemników opracowana przez Plastic Can Company sprawia, że tworzywowe puszki do farby są dużo tańsze i bardziej uniwersalne niż ich tradycyjne odpowiedniki z metalu, czy też z polipropylenu PP.

Technologia zakłada centralną produkcję preform PET i pokrywek. Wytwarzanie przez rozdmuch ostatecznych pojemników jest realizowany w zakładach produkcyjnych farb, do których dostarcza się preformy i pokrywki. Pozwala to znacząco obniżyć koszty produkcji, gdyż zagnieżdżane preformy zajmują tylko jedną dziesiątą objętości, którą zajmują puszki. Oznacza to także, że firma może reagować na sezonowy wzrost popytu, bez magazynowania dużych i nieporęcznych puszek.


Pojemniki firmy Plastic Can Company zachowują dobre uszczelnienie przy ponownym zamykaniu dzięki materiałowi i odpowiedniej konstrukcji zamknięcia

Plastic Can Company zawarło już umowę na licencję puszek PET do istotnych przetwórców w Afryce Południowej. Prowadzi również rozmowy z kilkoma globalnymi producentami farb oraz poszukuje odpowiednich licencjobiorców w Europie i USA.


Źródło: ''

Komentarze

  • a co z wytrzymałością

    na przykład na upadek czy zgniatanie? Metal sobie z tym jakoś radził..