Na tegorocznych targach Labelexpo Europe 2017, które odbyły się w Brukseli w dniach 25-28 września, firma Omet miała okazję zaprezentować trzy wysoko zaawansowane technologicznie maszyny wąskowstęgowe. Codzienne ich pokazy cieszyły się bardzo dużą popularnością - firmę licznie odwiedzali klienci z drukarń etykietowych i opakowaniowych z całego świata, w tym z Polski. Wystawa była udana również dla przedstawicieli WRH Global Polska – lokalnego przedstawiciela marki Omet w naszym kraju. Doszło podczas niej do wielu spotkań handlowych z obecnymi oraz potencjalnymi klientami z tego dynamicznie rozwijającego się segmentu rynkowego.

Innowacyjne rozwiązania firmy Omet na targach Labelexpo Europe 2017

Fot. Od lewej Adam Ambrożkiewicz i Jacek Bucholc przed maszyną fleksograficzną iFlex

 

Najważniejszą premierą targową firmy Omet była maszyna XFlex X6.0, wyposażona w szereg zaawansowanych rozwiązań technologicznych i funkcji automatyzujących produkcję, zastosowanych wcześniej w modelu XFlex X6.

- „Mamy w jej przypadku do czynienia ze zjawiskiem wyposażania urządzeń klasy entry-level w opcje znane z urządzeń reprezentujących wyższy segment rynkowy. Elektroniczne sterowanie z precyzją do 0,0001 mm (0,1 µm), udoskonalone zespoły fleksograficzne z automatyczną regulacją docisku i „inteligentną” regulacją temperatury czy wyeliminowanie wibracji dzięki specjalnej konstrukcji maszyny to tylko niektóre elementy składające się na ten swego rodzaju upgrade” – mówi Jacek Bucholc, dyrektor zarządzający WRH Global Polska. 

Adam Ambrożkiewicz, odpowiedzialny w firmie za sprzedaż rozwiązań marki Omet, dodaje:

- „Z trzech prezentowanych na stoisku maszyn właśnie model XFlex X6.0 cieszył się największą popularnością wśród rodzimych drukarzy. Także jego dotyczyło wiele prowadzonych podczas targów rozmów handlowych. Nasi goście byli pod wrażeniem poziomu automatyzacji tej maszyny, np. rozwiązań takich jak system Multivision, który umożliwia regulację i kontrolę registrów, a w efekcie – znaczącą redukcję ilości odpadów wytwarzanych podczas narządu i skrócenie tego procesu do zaledwie kilku sekund”.

Drugim rozwiązaniem, na które szczególną uwagę zwracali goście odwiedzający stoisko Omet, był model iFlex. Ta fleksograficzna maszyna, dedykowana produkcji etykietowej, po raz pierwszy została wyposażona w specjalne wałki chłodzące.

- „Dzięki nim temperatura zadrukowywanego podłoża została obniżona i ustabilizowana – kontynuuje Adam Ambrożkiewicz. – W rezultacie w maszynie można stosować nawet bardzo cienkie podłoża, takie jak folie samoprzylepne czy materiały shrink sleeve. Tym samym znacząco rozszerzają się możliwości wytwórcze oferowane przez jej użytkowników, a sam proces produkcyjny jest bardziej stabilny i przewidywalny”.

Model iFlex jest przeznaczony do krótko- i średnionakładowej produkcji etykiet na wstędze o szerokości 370 mm. Oprócz zadruku w technice fleksograficznej, można je tu również poddać uszlachetnianiu w opcjonalnym rotacyjnym zespole sitodrukowym, module do tłoczenia folią na zimno czy też laminatorze UV.

Na stoisku Omet można było zobaczyć także maszynę hybrydową XFlex X6 Offset, wyposażoną w zespoły fleksograficzne i offsetowe, bazującą na technologii tulei formowych. Prezentacje obejmowały zadruk wstęgi (o szerokości 430 mm), a następnie – realizowane inline złocenie na gorąco i uszlachetnianie w rotacyjnym module sitodrukowym. Na targach promowano również wprowadzony w tym roku na rynek model Varyflex V4 Offset. Warto dodać, że pod koniec tego roku inna maszyna z tej serii – Varyflex V2 Offset – rozpocznie pracę w Drukarni Jasło.

- „Tegoroczne targi Labelexpo Europe po raz kolejny pokazały potencjał drzemiący w segmencie produkcji wąskowstęgowej. Cieszymy się, że nasz partner – firma Omet – należy do ścisłej światowej czołówki w zakresie maszyn drukujących, dedykowanych tej części rynku. Uniwersalność tych urządzeń, ich funkcjonalność i kompleksowość pozwalają dopasować finalne rozwiązanie do potrzeb każdej drukarni etykietowej i opakowaniowej, pracującej w oparciu o technologię wąskiej i średniej wstęgi. Warto bowiem pamiętać, że Omet posiada w swojej ofercie rozwiązania o maksymalnej szerokości zwoju wynoszącej 850 mm, co pozwala na nieco inną ich klasyfikację w odniesieniu do całego rynku produkcji etykiet i opakowań. Jestem przekonany, że w ślad za licznymi spotkaniami na targach i przeprowadzonymi rozmowami handlowymi, liczba polskich użytkowników maszyn marki Omet w Polsce już wkrótce wzrośnie” – podsumowuje Jacek Bucholc.

 

Źródło: WRH Global Polska