Tylko certyfikowani producenci, mogący używać dodatków z grupy d2w, oferują szeroką gamę produktów, które ulegają przyspieszonej degradacji w każdych warunkach środowiskowych nie pozostawiając żadnych szkodliwych pozostałości. Wcześniej z oksy-biodegradowalnych opakowań foliowych zawierających dodatek d2w skorzystali i nadal korzystają takie przedsiębiorstwa jak Inditex Group (ZARA), KFC, WWF, Marks&Spencer, Sony, Tesco, WalMart, Cadbury, C&A, Marriott, Coty.

Koncern Sarantis - właściciel dobrze znanej na polskim rynku marki Jan Niezbędny - wprowadza nowy produkt Eko Natura. Są to innowacyjne worki na śmieci wykonane z folii degradowalnej. Samodegradowalne produkty wykonane w najbardziej zaawansowanej, przyjaznej środowisku technologii oksy-biodegradacji sygnowane są zastrzeżonym logiem d2w. Oznacza ono, że opakowanie zawiera z jednej strony specjalny dodatek przyspieszający jego degradację, a z drugiej strony dodatek wciąż umożliwiający poddanie go recyklingowi.


W naszym kraju autoryzowanym dystrybutorem producenta dodatków modyfikujących d2w koncernu Symphony Environmental służących do produkcji oksy-biodegradowalnych wyrobów z polietylenu i polipropylenu jest firma Ecoplastic Polska.

Więcej na www.ecoplastic.pl
Źródło: ''