Zakrętki do słoiczków i pojemników do serii kosmetyków do pielęgnacji skóry Estée Lauder Cyber White zawdzięczają swój unikatowy wygląd połączeniu zaawansowanej technologii i niezwykłej kreatywności. Zamknięcia produkowane przez RPC beauté prezentują się bardzo atrakcyjnie na półce oraz oferują wysoką jakość i funkcjonalność.

Nowe zamknięcia zostały wykonane zgodnie z ustalonymi specyfikacjami marki Estée Lauder, do których należy ich kolor – metaliczne złoto, zestawienie kształtów geometrycznych w gotowym projekcie (koło w trójkącie) oraz wielowarstwowa konstrukcja otaczająca główną cześć – samo wieczko – gruba, przezroczysta warstwa. Otoczka ta działa jak szkło powiększające, stwarzając efekt „klejnotu” i nadając zamknięciu ekskluzywny wygląd.

Kolor zamknięcia szczególnie przyczynia się do oryginalnego stylu i wyróżnia produkt na półce. Złotej barwie typowej dla marki Lauder nadano niebieski odcień (za pomocą przezroczystej warstwy), aby zasugerować „farmaceutyczne” powiązania produktu stworzonego w oparciu m.in. o badania kliniczne. Ponieważ potrzebny był bardziej współczesny zloty kolor, aby to podejście mogło przynieść maksymalny efekt, zakłady RPC beauté opracowały specjalny nowy odcień uzyskany metodą galwaniczną – szampańskie złoto.

Stworzenie zamknięć wymagało ponadto równie trudnego rozwiązania technicznego, wykorzystującego konstrukcje z trzech materiałów – ABS, surlynu i polipropylenu – do nałożenia na powłokę galwaniczna. Takie zestawienie nie tylko pomaga stworzyć efekty wizualne, ale zapewnia także wytrzymałość niezbędną do zachowania wizerunku wysokiej jakości.

Nadzwyczaj nowatorskie rozwiązanie RPC beauté wykorzystuje opatentowaną technikę. Wysokie ciśnienie i temperatura wymagane w procesie nakładania warstwy zewnętrznej normalnie uszkodziłyby cześć galwanizowaną, gdyby zastosowano tradycyjną metodę. Aby pokonać ten problem, w zakładach RPC beauté zamiast zwykle używanego ABS zastosowano specjalnie opracowana żywicę, bardziej odporną na wysoką temperaturę i ciśnienie.Podczas fazy chłodzenia cześć galwanizowana nabiera właściwości izolacyjnych i tworzy fizyczna barierę między surlynem a częścią wewnętrzna, przez co proces chłodzenia jest mniej wydajny i cykl trwa dłużej. Aby rozwiązać tę kwestię, przedsiębiorstwo RPC beauté opracowało specjalny proces podnoszący wydajność chłodzenia i skracający czas cyklu.

Z powodu dużej masy surlynu zamkniecie jest jeszcze miękkie przy wyjmowaniu z form. Aby zapobiec uszkodzeniu lub zniekształceniu zamknięć podczas wyjmowania, w zakładach RPC beauté opracowano także nowy sposób przenoszenia części.W rezultacie uzyskano lepszą ogólną jakość wizualną gotowego zamknięcia, ponieważ między galwanizowaną powierzchnią i surlynem jest ścisły bezpośredni kontakt, dzięki czemu światło odbija się od pierwszej powierzchni. Ponadto lepsza jest też funkcjonalność zamknięcia, bo ściśle zespolone części nie będą się przemieszczać wobec siebie ani w żaden sposób odłączać nawet po wielokrotnym użyciu.Ta nowa procedura powlekania galwanizowanych części otwiera możliwości ekonomicznego projektowania i wytwarzania opakowań bardzo wysokiej jakości do różnych zastosowań w branży kosmetycznej i perfumeryjnej, np. zamknięć do drogich perfum lub opakowań do kosmetyków kolorowych.

Źródło: RPC
Źródło: ''