Dzięki lepszemu projektowaniu, lider w dziedzinie rozwiązań opakowaniowych, wspiera klientów w redukowaniu emisji CO2 powstałych w łańcuchu dostaw.

Skupiając się na optymalizacji i projektowaniu dla gospodarki o obiegu zamkniętym, firma  DS Smith, należąca do grupy FTSE100, lider zrównoważonych rozwiązań w zakresie opakowań, ogłosiła, że jej innowacyjny proces projektowania zmniejszył zużycie surowca w cyklu o 20 000 ton przy jednoczesnym zwiększeniu produkcji. W ciągu ostatniego roku pozwoliło to na wyeliminowanie z obiegu materiałów odpowiadających 238 milionom opakowań.

 

Odnotowane oszczędności pozwolą na zmniejszenie emisji CO2 o ok. 32 000 ton, co odpowiada uniknięciu około 2 milionów transportów na całym świecie. Jest to szczególnie ważne w czasach, kiedy dużą uwagę zwracamy na jakość powietrza, emisję dwutlenku węgla oraz natężenie ruchu drogowego.

W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym, szczytem sezonu dla handlu elektronicznego, oraz w świetle wyników badań, które wskazują, że po zakończeniu pandemii 89% dorosłych będzie robić zakupy online w tym samym lub w większym stopniu, klienci firmy DS Smith mogą odnieść ogromne korzyści. Wdrożenie tych zasad do projektowania ich opakowań wspomoże ich działania na rzecz zmniejszenia emisji CO2 w całym łańcu dostaw.

 

 „Firma DS Smith jest zaangażowana w działania na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym, dążąc do postępu dzięki wykorzystaniu naszej specjalistycznej wiedzy na temat innowacji w dziedzinie opakowań.” – komentuje Alex Manisty, Group Head of Strategy. „Nasz ulepszony proces projektowania, który pozwala na zapewnienie najwyższego poziomu optymalizacji, wywarł rzeczywisty wpływ na środowisko. W dalszym ciągu będziemy dążyć do rozwijania działań zgodnych z duchem gospodarki o obiegu zamkniętym, takich jak redukcja emisji dwutlenku węgla w łańcuchach dostaw lub zamknięcie obiegu, które odpowiadają potrzebom zmieniającego się świata”. 

 

Proces rozpoczyna się od wdrożenia zasad projektowania dla gospodarki o obiegu zamkniętym firmy DS Smith, opracowanych we współpracy z fundacją Ellen MacArthur Foundation. Mają on zapewnić optymalizację produktów już od samego początku, jednocześnie zwiększając produkcję oraz wartość dodaną dla klientów w różnych sektorach, w tym dla e-handlu, dóbr szybko zbywalnych oraz przemysłu. Jednocześnie ulepszone procesy wytwórcze zapewniają wydajne zużycie materiałów, pozwalając na wytwarzanie wytrzymałych, zoptymalizowanych opakowań w ramach całej produkcji 17 miliardów opakowań.

W ramach wdrożonej niedawno Strategii zrównoważonego rozwoju „Na Teraz. I na Przyszłość” firma DS Smith podjęła działania w kierunku ochrony zasobów naturalnych, w pełni wykorzystując każde włókno oraz zmniejszając ilość odpadów i zanieczyszczeń dzięki rozwiązaniom dedykowanym gospodarce o obiegu zamkniętym. Działania uwzględniają zminimalizowanie liczby ciężarówek na drogach, zmniejszając ją o 250 000. Więcej szczegółów na temat szerszej strategii zrównoważonego rozwoju można znaleźć tutaj.