Basell Orlen Polyolefins (BOP) wprowadził na polski rynek zaawansowany technologicznie produkt Moplen EP 548V oferując polskim klientom produkt o najwyższej jakości i doskonałych parametrach. Moplen EP 548V jest kopolimerem propylenu o bardzo dużym wskaźniku płynięcia (MFR 100) przeznaczonym do produkcji cienkościennych wyrobów metodą przetwórstwa wtryskowego. Produkt jest nukleowany i zawiera dodatek antystatyczny.Moplen EP 548V jest używany do produkcji części o długich drogach płynięcia np. artykułów meblarskich takich jak: szuflady, listwy, półki. Najszersze zastosowanie znajduje przy produkcji pojemników cienkościennych zarówno tych o bardzo dużych i tych najmniejszych gabarytach. Szeroko stosuje się go m.in. w przemyśle spożywczym, jako że Moplen EP 548V jest dopuszczony do kontaktu z żywnością.

Wśród licznych zalet tego kopolimeru propylenu należy podkreślić fakt, że Moplen EP 548V łączy wysoką sztywność z dobrą udarnością, także w temperaturach poniżej zera. Tworzywo charakteryzuje się dobrą odpornością na deformacje i łatwym usuwaniem z formy. W porównaniu z dotychczas używanymi na tego typu wyroby kopolimerami o ponad dwukrotnie niższym wskaźniku płynięcia, podczas przetwórstwa Moplenu EP 548 V uzyskuje się większą o około 35% wydajność oraz mniejsze zużycie energii (jak obrazuje załączone zdjęcie z opisem). Takie oszczędności uzyskuje się dzięki temu, że surowiec szybciej wypełnia gniazda, łatwiej płynie, tym samym cykle są krótsze, a niezbędne ciśnienie mniejsze. Moplenu EP 548 V sprawia że maszyny są mniej obciążone. Takie parametry pozwalają wytwórcom produkować części i elementy o najwyższej jakości optymalnie dostosowane do wymagań klientów.

Więcej informacji o produktach BOP można uzyskać pod adresem poczty elektronicznej sales@basellorlen.pl

• • •

Basell Orlen Polyolefins jest spółką joint venture, utworzoną przez Basell Europe Holdings B.V. i PKN Orlen S.A., w której każdy z partnerów ma 50% udziałów. Spółka buduje w Płocku dwie największe na świecie bliźniacze instalacje do produkcji polipropylenu i polietylenu, których uruchomienie przewidziane jest na połowę 2005 roku. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 500 mln Euro.

Dodatkowych informacji udziela:
Elżbieta Plichta
(22) 875 0792, w. 124
e-mail: press@basellorlen.pl, eplichta@mmd.com.pl
Źródło: ''