Firma Nestlé poinformowała o powołaniu Instytutu Badań Nad Opakowaniami (ang. Nestlé Institute of Packaging Sciences). Jego głównym celem jest praca nad stworzeniem i rozwojem funkcjonalnych, bezpiecznych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań w zakresie opakowań produktów. Jest to kolejny krok, jaki firma podejmuje w celu wypełnienia zobowiązania, deklarującego, że do 2025 r. wprowadzone zostaną opakowania w 100% nadające się do recyklingu lub takie, które będzie można ponownie wykorzystać.

Instytut Badań Nad Opakowaniami – Nestlé przyspiesza swój program zrównoważonego rozwoju

Instytut Badań Nad Opakowaniami Nestlé jest częścią globalnej struktury badawczej firmy. Powstanie on w Lozannie, w Szwajcarii. W nowoczesnym laboratorium, połączonym z zapleczem pozwalającym na szybkie tworzenie prototypów, pracować będzie ok. 50 osób. 

Mark Schneider, CEO Nestlé, powiedział:

– „Chcemy być liderem w opracowywaniu jak najbardziej zrównoważonych rozwiązań w zakresie opakowań naszych produktów spożywczych i napojów. W tym celu tworzymy instytut, który pozwoli nam zwiększyć możliwości badawcze w tej dziedzinie. Mamy nadzieję, że pomoże to rozwiązać rosnący problem odpadów opakowaniowych, zwłaszcza z tworzyw sztucznych. Zależy nam na minimalizowaniu naszego wpływu na środowisko naturalne, przy jednoczesnym dostarczaniu konsumentom smacznych i jakościowych produktów.” 

Instytut Nestlé będzie współpracował z globalną siecią badawczo-rozwojową firmy, partnerami akademickimi, dostawcami i start-upami. Jego zadaniem będzie ocena bezpieczeństwa i funkcjonalności różnych materiałów opakowaniowych, zwłaszcza takich, które nadają się do recyklingu, są biodegradowalne i innych jak np. kompostowalne polimery. Zakres badań obejmie także nowe koncepcje i technologie pakowania. Przed globalnym wdrożeniem nowe rozwiązania będą szeroko testowane.

Dyrektor ds. Technologii Nestlé, Stefan Palzer, skomentował:

– „Opakowania odgrywają kluczową rolę w dostarczaniu konsumentom bezpiecznych i pożywnych produktów. Dlatego jesteśmy przekonani, że Instytut Badań Nad Opakowaniami pomoże nam przyspieszyć wdrażanie nowych rozwiązań w tej dziedzinie. Wierzymy, że prowadzone badania, ścisła współpraca z wiodącymi na świecie instytucjami naukowymi i partnerami biznesowymi pozwoli stworzyć opakowania przyjazne dla środowiska.” 

Dowiedz się więcej na temat zobowiązań Nestlé dotyczących opakowań oraz podejścia firmy do Tworzenia Wspólnej Wartości.

 

Informacje o badaniach i rozwoju w Nestlé

Nestlé dysponuje największą na świecie strukturą zajmującą się badaniami nad żywnością i żywieniem. Zatrudnia w niej około 5000 osób. W 2017 r. firma zainwestowała w badania i rozwój ok. 1,7 mld CHF. Centra badawcze Nestlé pracują nieustannie nad tym, aby produkty spożywcze firmy były coraz smaczniejsze i lepiej zbilansowane. W ten sposób Nestlé realizuje swój główny cel, jakim jest podnoszenie jakości życia i dążenie do lepszej przyszłości. Centralnym punktem działalności badawczej Nestlé pozostaje Szwajcaria, a 58% globalnego budżetu firmy przeznaczonego na badania jest inwestowane w tym kraju.

 

O Nestlé

Nestlé w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia z portfolio ponad 1500 produktów i prawie 70 marek, w tym m.in.: NESCAFĒ, WINIARY, GERBER, PRINCESSA, KIT KAT, LION, NESQUIK, NAŁĘCZOWIANKA oraz PURINA. Nestlé działa na polskim rynku od 25 lat. Firma zatrudnia aktualnie 5000 pracowników w 8 lokalizacjach. W 2017 roku sprzedaż Nestlé w Polsce osiągnęła blisko 3 mld zł.    

 

Źródło: Nestlé