Young Design to pierwszy w Polsce program stypendialny przeznaczony dla studentów i absolwentów uczelni kształcących w kierunku wzornictwa.

Instytut Wzornictwa Przemysłowego ogłasza 4. edycję programu stypendialnego Young Design 2011
Głównym celem programu jest wspieranie rozwoju i doskonalenie zawodowe młodych designerów, pomoc w zrozumieniu aktualnych wymagań i realiów rynkowych, a także promocja najzdolniejszych, młodych, polskich projektantów.Uczestników konkursu oceniać będzie Kapituła Stypendialna złożona z przedstawicieli biznesu - polskich i zagranicznych producentów oraz dystrybutorów. Prezentowane przez finalistów projekty, poza walorami użytkowymi i estetycznymi, będą oceniane pod kątem innowacyjności, zastosowania rozwiązań ergonomicznych i atrakcyjności rynkowej.

Ponadto uczestnicy konkursu będą musieli odpowiedzieć na pytania jurorów. Nagrodę otrzyma projektant, który poza dobrym projektem najlepiej zaprezentuje swoje umiejętności i kompetencje potrzebne do współpracy z przyszłymi klientami.Główną nagrodą w konkursie jest stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 000 złotych. Laureat konkursu otrzyma również inne cenne nagrody m.in. staż w prestiżowym studiu projektowym oraz indywidualne konsultacje biznesowe.

Nowością w tegorocznym konkursie są nagrody rzeczowe. Laureat oraz dwóch finalistów otrzymają komercyjną licencję programu Rhino – profesjonalnego programu do modelowania 3d. Dodatkowo Laureat odbędzie trzydniowe szkolenie z programu Rhino na wybranym przez niego poziomie. Wszyscy finaliści odbędą szkolenia przygotowujące do finałowej prezentacji przed Kapitułą Biznesową.

Patronat honorowy nad programem Young Design przyjął pan Bogdan Zdrojewski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Na portfolia projektantów czekamy do 22 kwietnia 2011.

Szczegółowe informacje o programie oraz regulamin dostępne są na stronie www.iwp.com.pl

Organizator: Instytut Wzornictwa Przemysłowego
Patron honorowy: MKiDN
Partnerzy programu: TA Group, Miasteczko Multimedialne
Sponsor Oprogramowania Rhino: Literka
Patroni medialni: domosfera.pl, deko-racja.pl, futu.pl, Dom&Wnętrze, Aktivist, Exklusiv, Radio Kampus

Źródło: ''