Podczas targów drupa firma Sun Chemical zaprezentuje nowości w zakresie farb UV, produkcji opakowań miękkich, druku wodnego, jak też poinformuje o nowych międzynarodowych partnerach strategicznych. Firma będzie obecna w Düsseldorfie w dniach od 29 maja do 11 czerwca na stoisku B75 w hali 6.

Pod hasłem „Working for You” Sun Chemical będzie prezentować szczegóły dotyczące swoich produktów i rozwiązań dla sektorów: opakowaniowego, wydawniczego, akcydensowego i przemysłowego, które zapewniają wysoki poziom jakości i innowacyjności. W trakcie wystawy firma pokaże też wszechstronne portfolio farb dla branży poligraficznej przeznaczonych do pracy w maszynach większości producentów.

Po raz pierwszy na targach drupa Sun Chemical pokaże rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa i ochrony marki. Jest to jeden ze specjalistycznych rynków, na których firma stale zwiększa swoją obecność. Sun Chemical Security działa już od kilku lat i przez ten czas stworzyła specjalistyczne produkty dla właścicieli dużych marek z całego świata oraz firm zainteresowanych ochroną marki. Zwiedzający wystawę będą mieli okazję zapoznać się z produktami i na miejscu je sprawdzić. Specjalnością Sun Chemical są rozwiązania z zakresu identyfikacji produktów i dokumentów, umożliwiające odróżnienie wadliwych egzemplarzy od autentycznego produktu za pomocą jednego przycisku, dzięki wykorzystaniu niewidocznych farb i lakierów, które odczytywane są przez maszynę.

Nowa linia wiodących farb do arkuszowego druku offsetowego ma w założeniach firmy osiągnąć porównywalny, albo jeszcze większy sukces jaki odniosła linia World Series wprowadzona na targach drupa cztery lata temu. Sun Chemical zaprezentuje również nową linię farb utrwalanych za pomocą UV – SUNCURE Advantage.

W zakresie produkcji opakowań Sun Chemical zamierza wykorzystać targi drupa jako miejsce prezentacji zaawansowanych rozwiązań zarządzania kolorami dla właścicieli marek, projektantów i drukarzy. Kluczowymi punktami pokazu będą także ciągle udoskonalane maszyny cyfrowe Sun Chemical FastJet i nowe technologie lakierowania.

Aby jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby branży poligraficznej, firmy Sun Chemical i UPM-Kymmene wspólnie pracują nad nowym papierem publikacyjnym i farbami do drukowania w technologii heatset. To część prezentacji Sun Chemical w sektorze wydawniczym, w ramach której firma pokaże, w jaki sposób drukarze mogą zwiększyć jakość druku i wydajność maszyny tak, by zwiększyć zyski swoich firm. Oferta w tym zakresie będzie zawierać unikalną paletę produktów i usług najnowszej generacji, w tym: materiały eksploatacyjne, szkolenia, serwis techniczny, działalność badawczo-rozwojową oraz inne wartościowe rozwiązania dla swoich klientów. Ten zestaw uzupełnia linię innowacyjnych produktów zaprojektowanych jako wartość dodana dla drukarzy pracujących na rynkach technologii heatset, coldset i wklęsłodrukowej. Z dziedziny przemysłowej pojawią się natomiast nowe rozwiązania w zakresie sitodruku, zadrukowywania dysków optycznych i druku cyfrowego.

Felipe Mellado, wiceprezes Sun Chemical i dyrektor zarządzający Sun Chemical Europe, mówi: Stale podnosimy poziom wydajności i dążymy do tego, aby wprowadzić najlepsze praktyki operacyjne w celu tworzenia wysokiej wartości naszych produktów i utrzymania konkurencyjności. Drupa to idealna impreza do zaprezentowania światowej klasy rozwiązań, które pomagają naszym klientom w ich codziennej pracy.

Dodatkowe informacje na temat firmy Sun Chemical: www.sunchemical.com.pl

Opracowanie informacji: PAI
Źródło: ''