Wśród wystawców tegorocznej edycji targów Packaging Innovations 2018, które odbywały się w Warszawie w dniach 17-18 kwietnia br., po raz pierwszy pojawiła się firma Introzap, promując na nim zaawansowane rozwiązania Kolbus – swojego partnera handlowego, przeznaczone do produkcji opakowań luksusowych. Na przygotowanej przez firmę ekspozycji targowej prezentowane były różnego rodzaju pudełka, wykonane m.in. z zastosowaniem flagowego produktu z oferty Kolbus – modułowego systemu BOXline. Spotkały się one z dużym zainteresowaniem zwiedzających, wśród których znaleźli się zarówno przedstawiciele drukarń opakowaniowych, jak też osoby zajmujące się kreacją – projektanci czy pracownicy agencji reklamowych.

Introzap i Kolbus na targach Packaging Innovations 2018

Fot. Jolanta Szafranek na targowym stoisku firmy Introzap

 

Jolanta Szafranek, odpowiedzialna za marketing w firmie Introzap, komentuje:

- „W wyniku niedawnych zmian, jakie zaszły w firmie Kolbus, rozwiązania do produkcji opakowań premium stały się kluczową częścią naszego portfolio. Stąd premierowa obecność na targach Packaging Innovations, które należą do polskiej czołówki imprez wystawienniczych, dedykowanych tej części rynku. Decyzję o udziale w nich uznajemy za bardzo udaną. Targi to doskonała okazja do spotkań z obecnymi i potencjalnymi klientami, z których część także miała tu swoje stoiska, jak też z partnerami biznesowymi i technologicznymi. Co ciekawe, wśród odwiedzających nas osób nie zabrakło przedstawicieli drukarń dziełowych, w których marka Kolbus jest od lat doskonale znana, choćby z uwagi na kilkadziesiąt wdrożeń linii do produkcji okładek z serii DA, która wciąż pozostaje w naszej ofercie handlowej”.

Z uwagi na specyfikę Packaging Innovations, goście targowi byli zainteresowani przede wszystkim częścią portfolio firmy Introzap, skierowaną do drukarń specjalizujących się w produkcji opakowań luksusowych. Tu Kolbus oferuje kilka rozwiązań.

- „Pierwszym jest urządzenie do wkładania magnesów i wklejania luster, wraz z modułem kompletowania – mówi Jolanta Szafranek. – Na kolejne składają się sztanca do wycinania wcześniej wyżłobkowanych rogów pudełek i urządzenie do formowania tych ostatnich. Warto dodać, że rozwiązanie to znalazło już pierwszych użytkowników w naszym kraju. Najbardziej rozbudowanym i zaawansowanym jest BOXline – modułowa linia do wytwarzania kompletnych pudełek”. 

Jak zaznacza Jolanta Szafranek, te ostatnie cechują wysoka modułowość i elastyczność względem realizowanej produkcji:

- „Niezależnie od konfiguracji, urządzenia wchodzące w skład BOXline umożliwiają produkcję opakowań luksusowych w trybie „na żądanie”, bez względu na finalny nakład. Zmiana zlecenia jest tu realizowana poprzez proste i szybkie przezbrojenie linii, a nie wymianę jej podzespołów. To z kolei zwiększa jej wydajność, sięgającą 40 gotowych pudełek w ciągu minuty”.

Anna Moryson-Stolarczyk – prezes firmy Introzap dodaje:

- „W pierwszym kwartale tego roku segment opakowań luksusowych stał się strategicznym obszarem, w jakim działa obecnie firma Kolbus. Stąd również większa aktywizacja działań w tym obszarze z naszej strony, jako jej partnera handlowego na rynku polskim. Packaging Innovations to pierwsza z tegorocznych imprez branżowych dedykowanych branży opakowaniowej, na których planujemy swoją obecność. Będziemy sukcesywnie pojawiać się także na innych targach oraz konferencjach, skierowanych do firm z tego sektora. Chcemy być bowiem wszędzie tam, gdzie pojawiają się nasi obecni oraz potencjalni klienci”.

 

Dowiedz się więcej o firmie Introzap

 

Źródło: Introzap