Invac Intervac jest jednym z największych w Polsce producentów opakowań z tworzyw sztucznych wytwarzanych metodą rozdmuchu dla branży petrochemicznej, chemii gospodarczej, rolnictwa, motoryzacji, spożywczej i innych.

Firma posiada duże doświadczenie w produkcji opakowań od 0,5 do 120 l. Przedsiębiorstwo posiada ponad 1000 stałych klientów w tym największe polskie i zagraniczne koncerny. Know – how, doświadczenie oraz technologię, firma posiadła budując pierwsze w Polsce maszyny do rozdmuchu butelek i kanistrów. Invac Intervac S.A posiada ponad 20 linii rozdmuchowych pozwalających produkować szeroką gamę wyrobów.

INVAC INTERVAC S. A. jest prywatną firmą produkującą wyroby z tworzyw sztucznych. Siedzibą firmy jest Falenica k/ Warszawy.
Firma powstała w 1968 roku, jako rzemieślniczy zakład mechaniczny, zrzeszony w Spółdzielni Rzemieślniczej „Otwock”. Początkowo zakład ten specjalizował się w produkcji narzędzi i urządzeń dla przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz wyrobów gumowych. W latach 1971 – 1977 działalność firmy została zawieszona.

Po wznowieniu produkcji w 1977 roku, jej profil rozszerzono m.in. o eksport serwisowych usług technicznych urządzeń próżniowych do USA, Francji, Jordanii oraz Indii. Od angielskiej nazwy (Vacum) technologii próżniowej , powstała do dzisiaj używana nazwa INVAC INTERVAC . W tym samym czasie zakres działalności został rozszerzony o budowę maszyn i urządzeń technicznych, przetwórstwo tworzyw sztucznych oraz produkcję membran (jedyny producent w Polsce) dla potrzeb przemysłu motoryzacyjnego. Ten ostatni asortyment, a także wyroby z tworzywa sztucznego dla rolnictwa, zakładów sprzętu przeciwpożarowego oraz eksport na wschód wpłynęły na znaczne umocnienie pozycji firmy.
Zdecydowano się ukierunkować działania na produkcję opakowań z tworzyw sztucznych w oparciu o technologię wytłaczania z rozdmuchem. Był to krok w dobrym kierunku który w efekcie doprowadził do osiągnięcia przez firmę Invac Intervac wiodącej pozycji na rynku. Od roku1998 firma działa formie spółki akcyjnej.
Przygotowując się do wypełnienia zapisów ustaw dotyczących gospodarowania odpadami i opłat produktowych firma od dnia 15.06.2000 stała się 100 % właścicielem firmy zajmującej się recyklingiem, Invac Ecoplast Sp. z o.o., której zadaniami są: pozyskiwanie i przetwarzanie odpadów, na pełnowartościowy regranulat polietylenu.
Przedmiotem Działalności INVAC INTERVAC S.A. jest działalność produkcyjna, usługowa i handlowa obejmująca w szczególności produkcję artykułów z tworzyw sztucznych takich jak:
- kanistry o pojemności od 3 do 60 litrów
- kanistry „eko” o pojemności 5 i 30 litrów
- butelki kształtowe o pojemności od 0,5 do 4 litrów
- butelki prostokątne o pojemności od 0,5 do 2 litrów
- butelki okrągłe o pojemności 0,5 i 1 litra
- beczki od 30 do 120 litrów
- wyroby techniczne
- oraz elementy układu nawiewowego i innych,
dla potrzeb przemysłu motoryzacyjnego.

Wykonujemy również kompleksową obsługę klienta począwszy od projektu doboru właściwego opakowania, przez organizacje wykonania form, na dostawie u klienta kończąc.

W celu poszerzenia swojej oferty oraz rozpoznania chłonności rynku przedsiębiorstwo importuje także w celach handlowych zbiorniki bateryjne na olej opałowy o pojemności od 600 do 2200 litrów oraz zbiorniki o pojemności 1 m3 typ IBC.

DANE KONTAKTOWE DO FIRMY INVAC INTERVAC S.A.
Źródło: ''