Iggesund Paperboard, firma grupy Holmen, może się pochwalić dwiema najbardziej wartościowymi markami kartonu w Europie. Taki jest wynik badania marek przeprowadzonego przez firmę Opticom International Research. Ponad 200 przetwórców – firm przetwarzających karton w gotowe opakowania – umieściło marki Iggesund Invercote oraz Incada na samym szczycie listy.

Invercote i Incada - gdy wybór należy do specjalistów od kartonu

Pudełko Origin Box jest wykonane z trzech rodzajów materiału papierowego, z czego dwa, Invercote i Incada, są produkowane przez Iggesund Paperboard. Przetwórcą była belgijska firma Du Caju Printing & Packaging.

 

Ankieta objęła przetwórców z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Szwajcarii, Belgii i Holandii w takich segmentach branży jak opakowania farmaceutyków i kosmetyków, czekolady i słodyczy, suchych, mrożonych i chłodzonych produktów spożywczych oraz win i alkoholi. Badanie przeprowadzane jest raz na dwa lata od roku 2004. Marki firmy Iggesund konsekwentnie zajmują w nim czołowe pozycje.

- „Każde zwycięstwo w tym rankingu to dla nas potwierdzenie, że obie rodziny naszych kartonów spełniają zapotrzebowania branży - skomentował z zadowoleniem Kenneth Nysten, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w Iggesund. - Oczywiście szczególną radość sprawia fakt, że uczestnikami badania są przetwórcy, którzy żyją z przekształcania tego białego, lekkiego kartonu w funkcjonalne i piękne opakowania”.

Badanie wykazało również, że wysoka jakość i polityka zrównoważonego rozwoju stają się coraz ważniejszymi kryteriami wyboru. Przetwórcy mają także wysokie oczekiwania wobec takich cech jak drukowność, zadrukowalność, a także jakość bigowania. Invercote oraz Incada są w stanie spełnić je bez trudu.

Firmy Iggesund i Stora Enso są postrzegane jako liderzy na rynku kartonu pod względem zrównoważenia, nawet jeśli większość respondentów nie wskazała wyraźnego lidera w branży.

- „Opinia przetwórców, w tym fakt, że wskazywali na przerabialność i jakość produktu, wzmacnia nasze przeświadczenie, że zmierzamy w odpowiednim kierunku. Ich uznanie dla naszych działań w dziedzinie zrównoważenia także jest ważnym i silnym argumentem przemawiającym na korzyść naszych wyrobów” - dodaje Nysten.

 

Najbardziej wartościowe marki kartonu w Europie według badania:

 1. Invercote (Iggesund)
 2. Incada (Iggesund)
 3. Tambrite (Stora Enso)
 4. Ensocoat (Stora Enso)
 5. Performa (Stora Enso)
 6. BillerudKorsnäs (BillerudKorsnäs)
 7. CKB (Stora Enso) NOWOŚĆ 2018
 8. MetsäBoard Pro (Metsä Board) NOWOŚĆ 2018 
 9. Alaska Plus (International Paper)
 10. MetsäBoard Classic (Metsä Board) NOWOŚĆ 2018
 11. MetsäBoard Prime (Metsä Board) NOWOŚĆ 2018 

 

Invercote i Incada - gdy wybór należy do specjalistów od kartonu


- „Opinia przetwórców, w tym fakt, że wskazywali na przerabialność i jakość produktu, wzmacnia nasze przeświadczenie, że jeśli chodzi o marki Invercote i Incada, zmierzamy w odpowiednim kierunku” - mówi Kenneth Nysten z Iggesund Paperboard.

 

Iggesund

Iggesund Karton jest częścią szwedzkiej grupy przemysłowej Holmen, jednego z największych na świecie 100 najbardziej zrównoważonych firm notowanych na indeksie Global Compact ONZ. Obroty Iggesund to ponad 500 mln €, a flagowy produkt Invercote jest sprzedawany w ponad 100 krajach. Firma posiada dwie rodziny marek, Invercote i Incada, oba umieszczone na wysokiej półce w swoich segmentach. Od 2010 Iggesund zainwestował ponad 380 mln € w celu zwiększenia ich efektywności energetycznej i redukcji emisji z jego produkcji. Iggesund i Grupa Holmen zgłasza całą swoją emisję dwutlenku węgla do Carbon Disclosure Project. Dane środowiskowe stanowią integralną część sprawozdania rocznego, które są zgodne z Global Reporting Initiative (raportowanie zrównoważonego rozwoju). Iggesund powstała jako huta stali w 1685 roku, a od ponad 50 lat produkuje tektury. Dwa zakłady, w północnej Szwecji i północnej Anglii zatrudniają 1500 osób.

 

Źródło: Iggesund Paperboard