W obecnych czasach coraz większe znaczenie przy inwestycjach w zakładach przemysłowych odgrywają czynniki związane z ochroną środowiska. Firmy, chcąc realizować ambitne cele zmniejszenia „śladu węglowego” w środowisku, sięgają po bardziej ekologiczne rozwiązania, począwszy od procesów produkcyjnych, a na pakowaniu gotowego produktu kończąc.

Jednym z procesów, które towarzyszą produkcji w każdym zakładzie wytwarzającym dobra FMCG jest znakowanie opakowań. Praktycznie każdy produkt, zanim trafi do odbiorcy końcowego, jest znakowany datą przydatności, nr serii, aby mógł być łatwo i jednoznacznie zidentyfikowany. Markem-Imaje, globalny producent i dostawca rozwiązań znakowania i etykietowania, w trwającej właśnie ZIELONEJ KAMPANII zwraca uwagę na aspekt bardziej ekologicznego znakowania opakowań, przy czym inwestycja nie wiąże się z dużymi nakładami finansowymi, które towarzyszą m.in. czystej technologii laserowej.


Producent, którego przedstawicielem na rynku polskim jest firma Coleman International, oferuje wyjątkowe rozwiązanie, jakim jest nowoczesna, przemysłowa drukarka atramentowa 9028 w połączeniu z przyjaznymi środowisku materiałami eksploatacyjnymi bez drażniącego metyloetyloketonu (MEK). Rozcieńczalnik bez MEK’u to redukcja zużycia o ponad 45%, to 3 razy mniej odpadów i zamówień płynów, a także znaczna redukcja kosztów dostaw.

 


W ofercie „Zielonej Kampanii” producent proponuje m.in.: 2 letnią gwarancję, pakiet prewencyjny zabezpieczający pracę urządzenia na 12 tys. godzin, jak też dożywotnią gwarancję na obwód atramentowy. Proponowane rozwiązanie to również efektywniejsza praca operatorów – mogą być ściśle skupieni na działaniach związanych z produkcją.

Inwestycja w 9028 to zabezpieczone i zoptymalizowane koszty serwisowe oraz zapewnienie bezpieczniejszych warunków pracy – bez drażniących substancji i z mniejszą ilością Lotnych Związków Organicznych (VOC) uwalnianych do atmosfery. 


Model 9028 wyposażony jest w innowacyjny obwód atramentowy M6, samodzielnie wymieniany przez użytkownika bez użycia narzędzi, w czasie krótszym niż 6 minut. Daje to pełną autonomię znakowania, eliminując potrzebę przeglądów serwisowych. Inteligentny system zarządzania materiałami eksploatacyjnymi wyklucza ryzyko pomyłek. Wymiana atramentu i rozcieńczalnika jest czysta i bezpieczna, a dzięki precyzyjnej informacji o zużyciu materiałów eksploatacyjnych, nie wymagane jest wstrzymywanie produkcji. 9028 to również brak strat atramentu i rozcieńczalnika podczas czynności serwisowych. 

 

Zobacz film o 9028


Nowoczesny atrament bez MEK'u wraz z drukarką 9028 to duży krok w stronę ograniczenia wpływu znakowania na środowisko. To rozwiązanie dla tych, dla których liczy się sprawne i efektywne działanie, stała, wysoka jakość nadruku, a także troska o środowisko naturalne i bezpieczne warunki pracy. Zielony Pakiet dający szereg korzyści dodatkowych gwarantuje bezpieczeństwo inwestycji na długi czas.


Dowiedz się więcej na temat ZIELONEJ KAMPANII i rozwiązań Markem-Imaje