UPM Raflatac wprowadziła nową linię powlekającą w swojej fabryce w Nowej Wsi. Maszyna jest dowodem na znaczenie tego zakładu jako europejskiego centrum produkcji wysokonakładowych etykiet samoprzylepnych.

Inwestycja w Nowej Wsi ważna dla przyszłości UPM Raflatac

Inwestycja ta pomoże w realizacji zabezpieczenia długoterminowego i racjonalnego kosztowo wzrostu w tym segmencie rynkowym. Zakład w Nowej Wsi odpowiada na zapotrzebowanie na foliowe materiały etykietowe, które są obecnie bardziej porządane niż papier.  Polska jest krajem dobrze usytuowanym geograficznie, co pozwala zaopatrywać w produkty cały rynek europejski.

Linia powlekająca posiada odpowiednie parametry, by zapewnić elastyczność i dużą wydajność materiałową. Jej szerokość wynosi 2m, co w zakresie cięcia wzdłużnego realizuje potrzeby różnych klientów. Etykiety samoprzylepne wykorzystywane są w branży spożywczej, kosmetycznej oraz na produktach chemii gospodarczej. Firmy decydują się na nie ze względu na odpowiednie właściwości. Etykiety z foliowym materiałem wierzchnim są odporne na wilgoć, elstyczne i przezroczyste. Ponadto mogą być one wykonane zgodnie z aktualnymi trendami wzornictwa oraz uznawane są za bardzo funkcjonalne.

Etykiety foliowe wypierają wersje papierowe ze względu na większą trwałość, stabilność oraz odporność na wilgoć. Duży wpływ na tą wymianę mają także zmiany demograficzne – mniejsze gospodarstwa oraz mniej liczne rodziny. Wpływa to na pakowanie żywności w mniejsze opakowania z tworzyw sztucznych i woreczki, co oznacza większą liczbę opakowań na półkach i tym samym zapotrzebowanie na więcej etykiet. Firma UPM Raflatac chce przez swoje działania osiągnąć pozycję europejskiego lidera w produkcji folii w dużych nakładach. Inwestycja w linię powlekającą wzmacnia pozycję firmy na stale rosnącym rynku foliowym materiałów etykietowych. Zapewnia to większe moce produkcyjne, jakość, a także szybką drogę na rynek, otwierając nowe szanse przed firmą i jej klientami.

Dowiedz się więcej o firmie