Firma International Paper Kwidzyn S.A. została jednym ze zwycięzców Ogólnopolskiego Rankingu "Liderzy Eksportu". 26 listopada br. w Galerii Porczyńskich w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek.

IP Kwidzyn jest w pierwszej dziesiątce firm jeśli chodzi o efektywność – przychód netto z eksportu w 2003 r. przypadający na jednego pracownika zatrudnionego w firmie oraz zyskowność (zysk netto z eksportu w 2003 r. przypadający na jednego pracownika).

Ogólnopolski Ranking "Liderzy Eksportu" ma na celu promocję polskich firm prowadzących efektywnie działalność eksportową. Ranking spotkał się z wielkim uznaniem i zainteresowaniem, zarówno ze strony firm biorących udział w rankingu, jak i mediów oraz instytucji obsługujących działalność eksportową w Polsce.
Spośród firm prowadzących działalność eksportową do udziału zaproszono blisko 2500 eksporterów. Ranking pozwala wyłonić nowoczesne firmy z powodzeniem konkurujące na zagranicznych rynkach. Wyróżnienie tych firm stanowi dobrą okazję do promocji zarówno ich samych, jak i województw, w których prowadzą swoją działalność. Eksporterzy nominowani do udziału w rankingu zaliczają się do grona firm przodujących w swych branżach, posiadających ugruntowaną pozycję na rynku i imponujący potencjał.

Honorowy patronat nad rankingiem objęło Ministerstwo Gospodarki i Pracy, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Wojewodowie i Marszałkowie poszczególnych województw.
Źródło: ''

Komentarze

  • AMERYKAŃSKI - POLAK

    IP WYKUPUJĄC FABRYKĘ W KWIDZYNIU POCZYNIŁ DUŻE INWESTYCJĘ, TERAZ SZCZELNIE BLOKUJE WPŁYW PAPIERU Z ZAGRANICY - OBY WIECEJ TAKICH FIRM. NIECH POLSKA EKSPORTUJE NIE ODWROTNIE.