Możliwości detekcyjne systemu kontroli rentgenowskiej IX-GA 2475 firmy Ishida przyczyniają się do zapewnienia wysokiej jakości, jak i przedłużonego okresu przydatności do spożycia dla szeregu produktów delikatesowych jednego z wiodących w Belgii przetwórców drobiu.

Ishida Europe - promienie X-RAY, jako system rozszerzonej gwarancji jakości

Firma Volys Star to producent całej gamy produktów z kurczaka i indyka, który dostarcza swoje produkty na rynek detaliczny, hurtowy i gastronomiczny. Wędliny w plastrach trafiają do wielu wiodących detalistów w całej Europie i poza nią. Produkty są oferowane w opakowaniach w technologii MAP (Modified Atmosphere Packing - pakowanie w atmosferze modyfikowanej) lub na tackach typu skin pack, które są poddawane pasteryzacji wysokociśnieniowej (HPP - High Pressure Pasteurisation), gdzie zamknięte tacki są zanurzane w zimnej wodzie pod wysokim ciśnieniem izostatycznym. Zabieg ten gwarantuje tak zapakowanym produktom mięsnym - rozszerzony do trzech miesięcy okres przydatności do spożycia.

Z tego powodu szczególnie ważne jest, aby przed procesem HPP zapewniona została integralność każdego opakowania, gdzie w innym przypadku każda wada zgrzewu powodowałaby otwarcie opakowania. System X-ray Ishida jest w stanie wykryć w obszarze zgrzewu drobiny produktu, jednocześnie dodatkowo wykrywając niepożądane ciała obce, tu w szczególności drobiny metalowe. System Ishida zawiera dwa oddzielne pojemniki na odrzuty, jeden na ciała obce, a drugi na opakowania ze stwierdzoną wadą zgrzewu.

Volys Star uważa, że wszechstronność systemu rentgenowskiego X-ray Ishida czyni go cennym dodatkiem uzupełniającym dla ich cyklu procedur kontroli jakości.

- "Oczywistym jest, że nadrzędnym zadaniem jest wychwycenie ciała obcego w opakowaniach, ale możliwość zidentyfikowania wadliwych uszczelnień przed procesem pasteryzacji stanowi istotną korzyść dodatkową, szczególnie w zakresie minimalizacji strat produktowych - wyjaśnia Filip Bonné, dyrektor operacyjny w firmie Volys. - Jeśli chodzi o technologie alternatywne, to systemy monitoringu wizyjnego nie mają możliwości przejrzenia opakowania na wskroś. Tu Ishida X-ray jest w stanie połączyć te dwie, kluczowego znaczenia, jakościowe procedury kontrolne. Posiada, co bardzo istotne, zdolność detekcji zanieczyszczeń produktem w samych spawach, czyli to, czego niektóre inne systemy rentgenowskie nie były w stanie wykonać”.

Jedną z wyjątkowych zalet systemu Ishida IX-GA 2475 jest unikalna technologia stosująca (GA Genetic Algorithm tzw. Algorytm Genetyczny), która umożliwia "wyuczenie" systemu w zakresie najbardziej typowych problemów jakościowych, zwiększając w trakcie operacji swoje zdolności detekcyjne.

W firmie Volys Star, system Ishida IX-GA 2475 obsługuje dwa różne rozmiary opakowań, o wadze od 80 g do 185 g, operując w swoim swobodnym zakresie operacyjnym z prędkością około 48 paczek na minutę. Maszyna jest eksploatowana w trybie do 20 godzin dziennie, pięć dni w tygodniu.

Jak stwierdza Filip Bonné:

- "System Ishida jest bardzo łatwy w obsłudze, szybko się go konfiguruje, przezbrojenia produktów są sprawne oraz udowodnił swoją wybitną niezawodność".

- "Jako, że główni detaliści nieustannie podnoszą standardy bezpieczeństwa i jakości - kontynuuje Filip - musimy radzić sobie z aktualnym poziomem wymagań, jak i tym, który pojawi się w przyszłości. Przy czym szerokie możliwości inspekcyjne Ishida IX-GA-4075 pokazują, że jesteśmy dobrze przygotowani. Tym samym jesteśmy bardzo zadowoleni z dokonania tej inwestycji”.

 

Ishida Europe - promienie X-RAY, jako system rozszerzonej gwarancji jakości

 

Ishida Europe - promienie X-RAY, jako system rozszerzonej gwarancji jakości

 

O Volys Star

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1946 r. Volys (jest to skrót od pełnej formy "Volaille de la Lys" i oznacza: "Drób z Regionu Lys"). Firma jest głównym dostawcą produktów z kurcząt oraz indyków, w tym: udek, dań gotowych, porcji panierowanych, mrożonych i produktów delikatesowych. Cała oferta produkcyjna jest przeznaczona do sprzedaży w sieciach detalicznych, hurtowych oraz na rynki gastronomiczne.

Oprócz rynku krajowego, produkty firmy są eksportowane do całej Europy i do krajów całego świata. Rynkami kluczowymi dla firmy Volys jest Francja, Holandia i Wielka Brytania.

Spółka Volys Star oferuje ponad 400 różnych linii produktów z liczbą około 2000 zróżnicowanych formatów opakowań.

 

Źródło: Ishida Europe