Z początkiem roku firma ISOPAK Poland planuje rozpoczęcie budowy hali produkcyjnej w Świebodzicach.

ISOPAK Poland rusza z budową nowego zakładu!

W sierpniu tego roku włoska spółka ISOPAK Poland zakupiła działkę w świebodzickiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". Na zakupionym terenie o powierzchni 2,75 ha w ramach inwestycji powstać ma hala produkcyjna o powierzchni 5000 m2. Produkowane w niej będą wyroby styropianowe dla przemysłu AGD. Wartość inwestycji to 18 mln zł. Przedsiębiorca planuje zatrudnić conajmniej 10 osób. Fabryka w Świebodzicach będzie trzecim zakładem włoskiego producenta na terenie Polski. Rozpoczęcie budowy fabryki planowane jest na początek 2017 roku, zakończenie natomiast najpóźniej do końca grudnia 2018 roku. ISOPAK Poland jest szóstą firmą, która wybuduje swój zakład w Podstrefie Świebodzice WSSE „Invest-Park”. 

- "Firma ISOPAK nawiązała kontakty handlowe z producentami sprzętu na południu Polski i zdecydowała o poszukiwaniach lokalizacji pod nowe przedsięwzięcie. Zakład w Świebodzicach będzie trzecim zakładem włoskiego producenta na terenie kraju" – komentuje Fabrizio Bosetti, pełnomocnik firmy ISOPAK.

- "Każdy nowy inwestor w mieście cieszy, bo nowa firma to nie tylko nowe miejsca pracy, ale i także pobudzenie lokalnej gospodarki" – podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Zezwolenia nowym podmiotom rozpoczynającym działalność wręczono przed świętami w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Invest–Park”. Firma ISOPAK jest jednym z 19 przedsiębiorstw, które wybuduje swój zakład w Podstrefie Świebodzice. Uroczysta gala odbyła się w Zamku Książ. Uczestniczyło w niej wielu zaproszonych gości, a wśród nich burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz.