Jak oczyścić magazyn z niepotrzebnych odpadów? Wykorzystanie belownicy w przedsiębiorstwie zapewni redukcję kosztów oraz bezpieczeństwo pracy.

Dodatkowy zysk
Belownice mogą być wykorzystywane do prasowania papieru, makulatury, plastiku, puszek, folii, tkanin i wielu innych materiałów. Zgniecione surowce zapewniają nie tylko więcej miejsca w przestrzeni magazynowej, ale także pozwalają zarobić. Za wywóz śmieci pobierana jest opłata, tymczasem sprasowne bele mogą być sprzedawane recyklerom. Dla przykładu średnia cena kilograma kartonu falistego wynosi 20 gr, a przezroczystej folii - nawet 70 gr. 

 

Oszczędność i bezpieczeństwo
Prasowanie odpadów zapewnia przede wszystkim porządek w magazynie, a tym samym, bezpieczeństwo zatrudnionych w nim osób. Obecnie wiele firm podchodzi świadomie do tematu selektywnej zbiórki i stara się efektywnie zagospodarować surowce wtórne. Belownice powinny być umieszczone w bliskiej odległości od źródła odpadów, które mają być prasowane. Odpowiednie rozmieszczenie urządzenia zapewni szybkie usunięcie niepotrzebnych materiałów, komfort pracy, ale przede wszystkim oszczędność czasu. Ponadto możliwy jest zakup belownicy w wersji pionowej i poziomej. Modele te zapewnią odpowiednie wkomponowanie ich w przestrzeń magazynu. 

 

Odpowiedni wybór
Decydując się na zakup konkretnego modelu należy zwrócić uwagę na parametry maszyny, jej wielkość i sposób obsługi. Istotny jest także stopień automatyzacji urządzenia. Możliwy jest wybór automatycznej belownicy, w której operator jedynie umieszcza surowce lub usuwa gotowe bele z linii wyładowczej. Innym rozwiązaniem jest urządzenie półautomatyczne, w którym pracownik musi poczekać aż surowce zostaną sprasowane, a następnie ręcznie związać je i wyjąć z maszyny.  Dodatkowo przedsiębiorstwa mogą zdecydować się na belownice jedno- i wielokomorowe. Zaletą wielokomorowych urządzeń jest dodatkowa możliwość wstępnego sortowania odpadów już umieszczonych w maszynie.


Sprawdź belownice z oferty Orwak Polska