Maszyny te przeznaczone są do termicznego obkurczania różnych folii. Tunele termokurczliwe mogą pakować produkty pojedyncze lub tworzyć opakowania zbiorcze. Metoda ta zapewnia trwałe zabezpieczenie i estetyczny wygląd.

Jak działa tunel grzewczy? Zobacz bezpieczną metodę pakowania produktów

Pakowanie termokurczliwe produktów jest jedną z najczęściej stosowanych metod pakowania i zarazem zabezpieczania towarów. Urządzenia mogą być wykorzystywane do indywidualnej pracy oraz współpracować ze zgrzewakami czy pakowarkami, tworząc tym samym kompletne linie pakujące. Tunel grzewczy przeznaczony jest do pakowania różnego rodzaju produktów, tak samo mniejszych, jak i większych. Dzięki jego wykorzystnaiu, obkurczanie folii i opakowywanie nią towarów jest jeszcze szybszym, precyzyjnym i wydajnym procesem.  


Zobacz tunele obkurczające od AWM-PAK


Przeznaczony do zapakowania produkt przemieszcza się dzięki specjalnej taśmie, a folia do jego pakowania, poddawana procesowi obkurczania za pomocą cyrkulacji gorącego powietrza wytwarzanego przez grzałki. Temperatura i prędkość transportera posiadającego regulację przesuwu w zakresie 0-30 m/min, dopasowywana jest do właściwości danego typu folii. Tak zapakowany towar jest bezpieczny. Technologie tą wykorzystuje się w branży spożywczej, chemicznej, a nawet kosmetycznej. 

Tunel grzewczy zbudowany jest z izolowanych stalowych elementów. W jego budowie najistotniejsza jest komora, od której wielkości zależy dopuszczalna wielkość pakowanych produktów. Na dole komory znajduje się zawsze specjalny pas transportowy, wykonany najczęściej z rolek, stalowej siatki lub też teflonowej taśmy. Boki komory posiadają specjalne grzałki, które oddzielone są performowaną blachą, która umożlwia przepływ gorącego powietrza wtłaczanego przez wentylatory. Niektóre modele zawieraja także dodatkowe wentylatory usytuowane na wyjściu z tunelu, by miejsce zgrzewu zostalo odpowiednio schłodzone. Tunele grzewcze przeznaczone są do pakowania butelek, słoików, puszek, kartonów, wyrobów papierniczych, zniczy, zabawek, paneli podłogowych, drabin itp.


Sprawdź tunele grzewcze firmy Zenter