Firma JAKON, która zapowiadała na ten rok wiele nowości, wprowadziła kolejną pozycję do swojego asortymentu. Tym razem jest to Serviboard – dwuwarstwowy, biały, powlekany karton z szarym spodem.

Karton ten ponadto posiada dobrą powierzchnię drukową, odznacza się stabilnością wymiarową i czystością. W przemyśle opakowaniowym, wszędzie tam, gdzie kładziony jest nacisk na wykończenie i wygląd Serviboard sprawdza się doskonale.

Serviboard charakteryzuje się bardzo dobrą sztywnością, dlatego też jest z powodzeniem stosowany na opakowania artykułów przemysłowych oraz opakowania artykułów spożywczych nie posiadających bezpośredniego kontaktu z żywnością. Ze względu na swoją gładkość oraz wysoki połysk po lakierowaniu, Serviboard wykorzystuje się do produkcji eleganckich opakowań na obuwie i galanterię skórzaną.

Ogromną zaletą jest to, że Serviboard z powodzeniem może być używany w szybkich liniach pakujących. Po wykonaniu odpowiednich prób, może być nawet używany do opakowań blistrowych. Stosuje się go również na potrzeby galanterii papierniczej, na przykład na przekładki, teczki oraz jako element usztywniający.

Serviboard jest kartonem produkowanym na bazie włókien odzyskiwanych w procesie recyklingu. Dostępny jest w gramaturach: 190, 210, 230, 250, 280, 300, 320, 350, 380 i 400g/m².
Serviboard w gramaturach od 190 do 250g/m² jest polecany do laminowania tektury falistej i materiałów reklamowych, takich jak np. opakowania z tektury mikrofalistej.
Karton ten jest ponadto odporny na rozciąganie, a ze względu na kontrolowany poziom absorpcji strony spodniej korzystnie wpływa na zmniejszenie ilości kleju podczas laminowania.

www.jakon.com.pl
Źródło: ''