Jean Paul Gaultier przygotował kreacje nowej butelki Evian. Są to propozycje Prêt-à-porter i Haute Couture na 2009 r. Ich twórca czerpał inspiracje z samej wody, tworząc w efekcie niezwykłe i unikalne propozycje. Woda w nowych butelkach Prêt-à-porter będzie już wkrótce dostępna w Polsce, jednak w bardzo ograniczonej ilości.

Francuska woda Evian to jedna z najbardziej luksusowych naturalnych wód mineralnych dostępnych na światowym rynku. Swoją krystaliczną czystość i naturalny smak zawdzięcza pochodzeniu. Jej źródłem są francuskie Alpy gdzie w naturalnym procesie filtracji, przez 15 lat, woda Evian powoli przedziera się przez kolejne warstwy polodowcowych skał morenowych.

Woda ta jest szczególnie ceniona przez tak znane gwiazdy jak Madonna, Liz Hurley, Serena Williams, Elton John czy Brad Pitt. Jednak doskonała jakość wymaga godnej siebie oprawy. Dlatego właśnie znani francuscy projektanci co roku projektują nowe opakowanie tej wody. W 2009 roku kreację nowej butelki przygotował Jean Paul Gaultier. Jak podkreśla artysta „Inspiracją była dla mnie sama woda Evian, którą piję od czasu, kiedy byłem dzieckiem”.

Prostota i czystość

Te dwa słowa trafnie opisują zaprojektowaną przez Jean Paul Gaultier nową butelkę wody Evian – kreację Prêt-à-porter. Propozycja ta, jest połączeniem ulotnych, krystalicznych wzorów oraz ogromnych, błękitnych liter owijających butelkę. Kreacja Jean Paul Gaultier to zabawą pomiędzy przejrzystością a optyczną iluzją. Podkreślając cechy Evian, jej czystość oraz źródło – alpejski lodowiec, propozycja Prêt-à-porter zachęca do sięgnięcia po tę niezwykłą wodę.

Woda w butelkach kreacji Prêt-à-porter będzie dostępna w Polsce, ale w bardzo ograniczonej ilości. „Charakterystyczna butelka wody Evian to produkt luksusowy. Dlatego w naszym kraju już w połowie lutego dostępnych będzie jedynie 1650 sztuk i będzie można je kupić tylko w sieci sklepów Alma” dodaje Zuzanna Kaczanowska – Brand manager marki Evian.

Cena wody: 0,75 l – 26,99 zł

Czysty skarb

Tak należałoby nazwać kreacje Jean Paul Gaultier Haute Couture, która powstała dla wody Evian obok kreacji Prêt-à-porter. Jest to propozycja pięciu unikalnych butelek, których projekty inspirowane były wodą i jej krystalicznością. Kreacje te w pełni oddają to, czym jest serce i dusza wody Evian – czystość oraz cenny neutralny smak.

Unikalne projekty Jean Paul Gaultier Haute Couture będą prezentowane na całym świecie. Następnie zostaną zlicytowane a uzyskane w ten sposób środki przekazane na potrzeby ratowania naturalnych źródeł wody.


Źródło: ''