Zbliżający się okres jesienny przyniesie szereg międzynarodowych wydarzeń branżowych, dedykowanych segmentowi opakowań luksusowych. Stora Enso – producent zaawansowanych podłoży do ich produkcji (przede wszystkim nowej wersji kartonu Ensocoat), jak też dostawca różnorodnych rozwiązań opakowaniowych – również weźmie w nich aktywny udział. Przedstawicieli firmy będzie można spotkać podczas targów Luxury Packaging w Londynie, Luxe Pack w Monako oraz Les Places D’Or w Paryżu.

Jesienne targi dedykowane opakowaniom luksusowym z udziałem Stora Enso

Pierwsze z wymienionych targów - Luxury Packaging - odbędą się w dniach 13-14 września w londyńskiej hali wystawienniczej Olympia. Impreza będzie przebiegać pod hasłem „Przyszłość opakowań prestiżowych i specjalnych”, i jest jedynym w Wielkiej Brytanii wydarzeniem dedykowanym temu segmentowi rynkowemu. W targach tych (po raz pierwszy towarzyszyć im będzie znany konkurs Pentawards) weźmie udział ok. 170 firm działających na rynku opakowań luksusowych, w tym Stora Enso, która zaprezentuje swoją ofertę na stoisku G16.

Nieco później, w dniach 2-4 października w Grimaldi Forum w Monako odbędzie się kolejna edycja prestiżowych targów Luxe Pack Monaco, anonsowanych przez organizatora jako największe na świecie wydarzenie gromadzące producentów i dostawców innowacyjnych i kreatywnych opakowań. W tym roku weźmie w nich udział 470 wystawców, wśród których nie zabraknie Stora Enso. Z jej bogatym portfolio, dedykowanym opakowaniom luksusowym, będzie można zapoznać się odwiedzając stoisko nr RC18.

Swój udział Stora Enso zapowiada także w Les Places D’Or – wystawie poświęconej projektowaniu i wytwarzaniu opakowań luksusowych. Odbędzie się ona w dniach 14-16 listopada w paryskim hotelu Le Meurice. Wydarzenie, organizowane po raz dwunasty, zgromadzi ok. 60 wystawców, których oferta reprezentuje – jak zapewniają organizatorzy – wyjątkowy poziom kreatywności, jakości i zaawansowania technologicznego.

W ramach wszystkich powyższych wydarzeń Stora Enso będzie promować swoje rozwiązania, dedykowane produkcji opakowań luksusowych. Szczególną uwagę firma planuje zwrócić na nowe narzędzie porównujące kluczowe parametry techniczne kartonów wykorzystywanych przy wytwarzaniu opakowań – wytrzymałości oraz podatności na sztancowanie i bigowanie. Temu swoistemu badaniu poddane zostały m.in. nowy karton Ensocoat, stworzony z myślą o produktach luksusowych i jednowarstwowa tektura typu SBB. Według zapewnień Stora Enso, jej „porównywarka” błyskawicznie wskazała na znaczącą przewagę konkurencyjną kartonu Ensocoat, cechującego się wielowarstwową strukturą. Jego nowa wersja zadebiutowała podczas majowych targów Interpack 2017 w Düsseldorfie, spotykając się z bardzo przychylnym przyjęciem ze strony klientów. Ensocoat wyróżnia wyższa niż dotychczas białość i jasność, a jego szczególny odcień ma na celu spełniać coraz bardziej rygorystyczne wymagania i oczekiwania producentów opakowań luksusowych oraz właścicieli marek. Wytwarzany jest on w całości z włókien pierwotnych i w procesie z udziałem bioenergii, co jest zgodne z realizowaną przez Stora Enso polityką zrównoważonego rozwoju. Jest powszechnie wykorzystywany przy produkcji opakowań na dobra luksusowe, m.in. kosmetyki, perfumy i zapachy, czekoladę, a także szampana i inne wyroby alkoholowe. O rynku docelowym, do jakiego jest skierowany, mówi też hasło reklamowe, towarzyszące niedawnej rynkowej premierze nowej wersji Ensocoat: „Stworzony z myślą o luksusie”. Już niebawem o jego zaletach będą mogli przekonać się goście odwiedzający stoisko Stora Enso na jesiennych targach dedykowanych właśnie opakowaniom luksusowym.

 

Dowiedz się więcej o Stora Enso

 

Źródło: Stora Enso