Międzynarodowe Targi Packaging Innovations od lat gromadzą wystawców z Polski i zagranicy. To największa impreza w Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie wyznacza się trendy i prezentuje najlepsze opakowania. Najbliższa edycja startuje już 12 kwietnia.

Jeszcze więcej innowacji na Międzynarodowych Targach Packaging Innovations

Według badań prawie 50% konsumentów wybierając nowe produkty zwraca uwagę na wygląd ich opakowań. Przy czym ponad 80% uważa, że opakowanie znacząco wpływa na funkcjonalność i użyteczność produktu. Biorąc pod uwagę takie wyniki, w trend innowacyjnych opakowań idealnie wpisuje się tzw. Strefa Studenta. To miejsce, w którym spotkać można wielu ambitnych i pełnych energii młodych projektantów. Niejednokrotnie ich projekty trafiają na taśmę produkcyjną. Specjalnie dla studentów organizowany jest konkurs na najciekawsze opakowanie w dwóch kategoriach "Głosowanie Internautów” i "Głosowanie Profesjonalistów”. Wśród laureatów w pierwszej kategorii znaleźli się:

I miejsce – „TOSTER” autorstwa Julii Rekowskiej, studentki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy


II miejsce – „Hang On - take away soap” autorstwa Aleksandry Gos, studentki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

III miejsce – „Opakowanie na truskawki” autorstwa Ireny Rosiak, studentki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy


Wszyscy uczestnicy konkursu zostali zaproszeni do drugiego etapu i zamieszczenia swoich prac z Strefie Studenta podczas tegorocznych Targów. Takie podejście organizatorów pozwoli młodym projektantom na zdobycie cennych kontaktów, które kończą się często propozycjami stażu, a nawet wdrożeniem opakowań do produkcji. W drugim etapie konkursu zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną. Niezależne jury wybierze najciekawszy projekt opakowania. Poniżej przedstawiamy galerię najciekawszych opakowań minionych targów.

Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Packaging Innovations. Odbędą się one 12-13 kwietnia w warszawskim EXPO XXI. W dużym skrócie, targi to setki czołowych firm z Polski i zagranicy, uznani eksperci, najzdolniejsi młodzi projektanci, goście specjalni oraz tysiące uczestników, poszukujących najlepszych opakowań na rynku i innowacyjnych rozwiązań. Dwie hale wystawiennicze zapewnią dwa razy więcej atrakcji. To już 8. edycja największego i najważniejszego wiosennego wydarzenia branży opakowań w tej części Europy.

Zachęcamy do bezpłatnej rejestracji online

 

Źródło: Międzynarodowe Targi Packaging Innovations