Owijanie palet folią stretch występuje prawie w każdym zakładzie produkcyjnym i magazynie. Wszędzie tam stosowana jest folia stretch. Oferując folię stretch, często podczas rozmowy z działem zakupów w zakładzie produkcyjnym czy magazynie składowym spotykamy się z jednym pytaniem: cena za kilogram folii. I w oparciu o to jedno kryterium dana firma realizuje często ogromne zamówienia długofalowe, tracąc często w skali roku setki tysięcy złotych.

Folie stretch maszynowe wysokowydajne nie są najtańsze na rynku polskim w przeliczeniu na kilogram.
Oferując folię stretch, często podczas rozmowy z działem zakupów w zakładzie produkcyjnym czy magazynie składowym spotykamy się z jednym pytaniem: cena za kilogram folii.
I w oparciu o to jedno kryterium dana firma realizuje często ogromne zamówienia długofalowe, tracąc często w skali roku setki tysięcy złotych.

Takie podejście osób odpowiedzialnych za zakup folii w zakładzie miało rację bytu w poprzednich latach, gdy nie były dostępne folie wysokorozciągliwe, lub nie było odpowiednich owijarek.
Aktualnie dostępne na rynku polskim folie maszynowe, np. wysokorozciagliwe folie Trioplast pomimo wyższej ceny za kilogram, po przeliczeniu kosztów owinięcia palety zawsze generują oszczędności w granicach 30-70% w stosunku do folii standardowych.

Wszędzie tam, gdzie są stosowane standardowe folie maszynowe, wprowadzamy folie Trioplast, ( rozciągliwość realna do 300 % dzięki zastosowaniu tylko czystych granulatów ) dzięki czemu wypracowujemy zwykle oszczędności 30% - 70% w owinięciu palety.

Najważniejszym kryterium przy wyborze folii jest zwykle obok jakości owinięcia palety najniższa cena, ale nie cena folii, lecz najniższa cena owinięcia palety. Jak widać istotniejszym kryterium staje się odpowiednie dobranie folii do maszyny i produktu na palecie, a nie cena za kilogram folii.
W celu pokazania tego wyniku na konkretnej palecie i konkretnej owijarce wykonujemy w zakładach i magazynach każdorazowo testy, dobierając najlepszą dla danej owijarki i danego produktu na palecie folie Trioplast.

Zapraszamy do kontaktu. Przyjedziemy z naszymi foliami na testy do Państwa zakładu lub magazynu w ustalonym wspólnie terminie.

Więcej informacji: http://FoliaMaszynowa.pl
Źródło: ''