Białostocka spółka KAN zdobyła prestiżową nagrodę Złotego Instalatora za nowe złączki systemu KAN- therm Press LBP.

KAN ze Złotym Instalatorem
Sztandarowym produktem spółki KAN jest system instalacyjny KAN-therm, który z powodzeniem można stosować w instalacjach z bieżącą wodą, a także do ogrzewania czy nawet systemów przeciwpożarowych. Nagrodę Złotego Instalatora zdobyła najnowsza generacja złączek zaprasowywanych - system KAN-therm Press LBP.
- Jurorzy zwrócili uwagę na walory użytkowe i estetyczne nowego systemu, docenili jego nowoczesność w działaniu, niezawodność oraz konkurencyjność na rynku systemów instalacyjnych - mówi Wojciech Nietupski, dyrektor ds. marketingu firmy KAN.
Jedną z ważniejszych cech KAN- therm Press LBP jest sygnalizacja wycieku niezaprasowanych połączeń już podczas bezciśnieniowego napełnienia instalacji. Oznacza to, że omyłkowo niezaprasowane podczas montażu połączenie zostanie zasygnalizowane widocznym wyciekiem wody już podczas bezciśnieniowego napełnienia instalacji. Dzięki temu mamy pewność, że instalacja wodna jest szczelna i nie uszkodzi paneli lub parkietu w mieszkaniu
Poza tym, nowa konstrukcja umożliwia użycie do zaprasowania szczęk różnych typów, co czyni złączkę KAN-therm Press LBP bardziej uniwersalną i rozszerza krąg instalatorów dysponujących różnymi typami narzędzi.
Dzięki specjalnej budowie złączki, pierścienie uszczelniające są chronione przed uszkodzeniami, a jej konstrukcja uniemożliwia niekontrolowane przesunięcie szczęk zaciskarki podczas procesu zaprasowywania. Z kolei identyfikacja średnic kolorem plastikowego pierścienia, pozwala przyśpieszyć wykonanie instalacji.
- Dzięki tym nowym cechom zwiększyła się funkcjonalność złączek i bezpieczeństwo połączeń. Te innowacyjne rozwiązania pozwalają na skrócenie czasu montażu instalacji i minimalizację możliwości popełnienia błędu - dodaje Wojciech Nietupski.
„Złoty Instalator" jest nagrodą honorową. Organizatorami konkursu są Instalator Polski sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Polski Instalator” oraz Polska Korporacja Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji. Statuetki wręczono na Kongresie INSTALEXPO 2011 w Warszawie, przebiegającym w tym roku pod hasłem
„ Bezpieczeństwo, jakość, oszczędzanie – trzy kroki do sukcesu”. KAN i jego produkty zostały nagrodzone statuetką Złotego Instalatora już po raz piąty.

Źródło: ''