Transport towarów jest bardzo istotnym elementem światowej gospodarki, zapewniającym jej prawidłowe funkcjonowanie. Każdy przewóz produktów musi być jednak odpowiednio zabezpieczony, np. za pomocą kapturów termokurczliwych.

Kaptury foliowe gwarancją bezpiecznego transportu

Moment wprowadzenia do zabezpieczeń transportu palet był pewnego rodzaju przełomem. Od tego czasu możliwy jest przewóz dużej ilości produktów jednocześnie. Jednak przy transporcie niezwykle ważne jest odpowiednie zabezpieczenie towarów na palecie przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz działaniem czynników atmosferycznych. W tym zakresie niezbędne będzie wykorzystanie folii termokurczliwej, a konkretniej, wytworzonych z niej kapturów. Tego typu rozwiązanie zapewni bezpieczeństwo, nawet towarom transportowanym przez wiele kilometrów.

Folia termokurczliwa to wytrzymały i elastyczny materiał chroniący opakowane produkty przez wilgocią i promieniowaniem UV. Jednocześnie po założeniu kapturów ładunek całkowicie przylega do palety. Wśród zalet foli termokurczliwej na pewno znajduje się możliwość jej produkcji w określonym kolorze, wymiarach oraz wykorzystanie do niej surowców z materiałów pierwotnych lub wtórnych. Kaptury foliowe są szczelne, wytrzymałe, a przy tym zapewniają stabilizację ładunku. 

 

Zobacz ofertę kapturowanie firmy Tezaurus

 

Folia termokurczliwa mocno opina ładunek, przywierając do niego na prawie 90% powierzchni. Kaptur foliowy w swojej dolnej części owinięty jest wokół palety, co daje odpowiednie jej zabezpieczenie. Po zastosowaniu takiego rozwiązania, paleta może być składowana nie tylko w magazynach, ale i pod gołym niebem, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej temperatury powietrza.

Kaptury można podzielić na:

Termokurczliwe – używa się ich do pakowania w automatach, takich jak tunele grzewcze lub obkurczania ręcznego przy pomocy palnika. Poza zapewnieniem bezpieczeństwa, atutem tego typu opakowania jest jego estetyka. Po ogrzaniu tworzy wręcz idealny sześcian ze zgrzewem umieszczonym na górnej powierzchni palety, co daje możliwość znakomitego efektu nadruku na bocznych ścianach. Kaptur spełnia funkcje izolacyjne i stabilizujące.

Opakowaniowe – wykonywane są w różnych rozmiarach oraz przeznaczone do zbiorczego pakowania produktów. Często wykorzystywane są one także jako wkładka do wyłożenia powierzchni zbiorczych pojemników. Daje to możliwość dodatkowej ochrony przed dostaniem się do środka kurzu i pyłu.