Wprowadzenie pierwszej z trzech nowoczesnych wytłaczarek, 24 czerwca 2019 r. w Biberach, było dla firmy Karl Knauer okazją do świętowania osiągnięcia ważnego etapu modernizacji i rozszerzenia produkcyjnego parku maszynowego.

Karl Knauer inwestuje w nowe wytłaczarki

W ramach rozszerzenia działu wytłaczarek Karl Knauer KG konsekwentnie kontynuuje rozbudowę swojej siedziby w Szwarcwaldzie, zwiększając znacząco wydajność w tym ważnym obszarze produkcji. Osoby uczestniczące w projekcie mają nadzieję, że w przyszłości pozwoli to elastyczniej realizować zamówienia w szczytowych okresach oraz zredukować obciążające pracowników godziny na zmianach specjalnych.

- Uruchomienie naszej nowej, sześciokolorowej wytłaczarki Bobst Expertcut to wydarzenie, na które czekaliśmy od dawna – wyjaśnia Richard Kammerer, wspólnik zarządzający w firmie Karl Knauer KG. - Zanim bowiem mogliśmy dziś zaprezentować nasz nowy zakup, stanowiący wysokowydajne serce naszego nowego działu wytłaczania, trzeba było – oprócz przestawienia normalnego trybu pracy naszego zakładu na wysokie obroty – podjąć także wiele dodatkowych wyzwań. Już wiosną 2018 roku zaczęły się przygotowania do rozszerzenia działu oraz konieczne w tym celu prace budowlane. Musieliśmy usunąć m.in. ściany działowe i pogłębić kanały, a także przygotować fundament pod ważącą 52 tony maszynę.

Aby w przyszłości można było w pełni wykorzystać potencjał wysokowydajnej i zaawansowanej maszyny „Expertcut 145” w Biberach, pracownicy działu wytłaczania już w marcu – najpierw u producenta firmy Bobst w Meersburgu, a następnie w zakładzie w Biberach – przeszli intensywne szkolenie.

- W porównaniu z poprzednimi modelami nowa maszyna zapewnia, szczególnie w przypadku kaszerowanej tektury falistej, o 30 procent większą wydajność, jeśli używa się jej w optymalny sposób. Ważne jest przy tym, aby zapoznać operatorów ze wszystkimi szczegółami i opcjami – od precyzyjnego systemu kamer rejestru mocy, przez wieloetapową ścieżkę kontroli logistycznej, aż po zintegrowany rozdrabniacz odpadów – wyjaśniał widzom w ok. 20-minutowej prezentacji maszyny Hans Dreistein z działu sprzedaży BOBST Meerbusch GmbH. - Zaprezentowaliśmy tu przykładowe zastosowania i jestem przekonany, że dobre wyszkolenie pracowników – tak jak nowa maszyna – szybko się zwróci.

Na najbliższe lata w firmie Karl Knauer planowana jest inwestycja w dwie kolejne wytłaczarki Bobst, aby stopniowo zwiększać wydajność zakładu w Biberach oraz kontynuować optymalizację parku maszynowego.

Z chwilą zakończenia wydarzenia, przy suto zastawionym stole z lokalnym specjałem Bauern-Vesper w lokalu Kinzigbrennerei Brosamer, uczestnicy mieli wiele dobrych powodów, by wznieść toast za przyszłość specjalistów w dziedzinie opakowań.

Karl Knauer inwestuje w nowe wytłaczarki

Karl Knauer inwestuje w nowe wytłaczarki

Karl Knauer inwestuje w nowe wytłaczarki

Karl Knauer inwestuje w nowe wytłaczarki

 

Dowiedz się więcej o Karl Knauer

 

Źródło: Karl Knauer