Dzięki German Design Award 2018 firma Karl Knauer KG została wyróżniona w kategorii „Excellent Communications Design“. Wyróżnionym produktem jest etykieta wykonana dla marki Coca-Cola, która została uszlachetniona za pomocą technologii „HiLight – drukowanych OLED“ firmy Karl Knauer KG. Specjalista od opakowań zaprojektował etykietę wraz z firmą Inuru GmbH.

Karl Knauer KG wyróżniony nagrodą German Design Award 2018

„HiLight – drukowane OLED“ – Przyszłość opakowań

Etykiety i opakowania z drukowanymi OLED są dodatkami, których potrzebują opakowania przyszłości. Drukowane, elastyczne i organiczne diody świecące umożliwiają wyjątkową ekspozycję marki i tym samym stanowią następną rewolucję techniczną w Smart Packaging. O grubości kilku nanometrów, samoświecące i powierzchniowe: OLED drukowane składają się z półprzewodników organicznych. Można je stosować nawet na bardzo pofałdowanych powierzchniach i dlatego są bardzo tanie w produkcji. Dzięki samowystarczalności energetycznej OLED błyszczą przez kilka tygodni dzięki wbudowanym, nadrukowanym bateriom lub elementom fotowoltaicznym. Dzięki tej nowej technologii - w przyszłości - w animowane obrazki, loga i teksty będzie można wyposażyć opakowania, reklamówki i materiały POS. Aktywacja efektu świetlnego będzie miała wtedy miejsce nawet bezdotykowo - w momencie zbliżania się Klienta do regału, opakowanie będzie zaczynało się świecić.

OLED: Zielona rewolucja

Pomimo swojej wydajności technicznej diody OLED są w pełni trwałe, gdyż można je bez problemu poddać recyklingowi i utylizacji zgodnej z wymaganiami prawnymi. Etykieta dla Coca-Coli jest prototypem. Efekt świetlny można aktywować za pomocą przycisku Play - logo Coca-Cola się zapala i jest widoczne nawet w ciągu dnia w bardzo jasnym otoczeniu.

Next step: Reklamówki z drukowanymi OLED

W planie jest już następna rewolucja. Za kilka lat technologia OLED będzie drukowana na cienkim papierze działającym jako ekran i odgrywającym filmy video. 

German Design Award

German Design Award wyróżnia od wielu lat innowacyjne produkty i projekty, ich producentów i projektodawców, które wyznaczają drogę na przyszłość w niemieckim i międzynarodowym świecie projektantów. Gwarantowane jest to przez międzynarodowe jury złożone przez wybitne osobistości. German Design Award odkrywa i prezentuje wyjątkowe trendy projektanckie: jest to konkurs, który pomaga w rozwoju przemysłu projektanckiego.

 

Dowiedz się więcej o Karl Knauer

 

Źródło: Karl Knauer