Tworzenie wyszukanych kartek świątecznych to dla firmy Iggesund Paperboard już tradycja. W przypadku kartki na rok 2016, jest ona wyjątkowa jak wyjątkowy jest każdy płatek śniegu. On jest tutaj główną inspiracją.

Kartka świąteczna od Iggesund Paperboard w 44 tysiącach wersji

W tym roku firma Iggesund stworzyła płatek śniegu, który można złożyć na wiele tysięcy sposobów, w kolorach od kryształowej bieli po zimowy błękit.

Kartka złożona jest z siedmiu wykrawanych płatków śniegu. Na każdej ze stron nadrukowany jest inny wzór. Te czternaście kombinacji można następnie złożyć, tworząc ponad 44 tysiące wzorów. Projekt ten zrodził się w wyobraźni niemieckiego projektanta Petera Dahmena. W ostatnich latach wyspecjalizował się on w obróbce cyfrowej, często współpracując z izraelską drukarnią Highcon. Płatek śniegu, jaki stworzyć może osoba obdarowana, znajduje się wewnątrz kartki wykonanej z tektury Invercote Metalprint 359 g/m2 w odcieniach koloru niebieskozielonego nadrukowanej na metalową folię, z tradycyjnymi życzeniami świątecznymi na odwrocie.

- „Obróbka cyfrowa jest niezwykle ekscytująca, a świąteczna kartka firmy Iggesund to jeden z najbardziej wyrafinowanych projektów, nad jakim kiedykolwiek pracowałem”, mówi Peter Dahmen.

- „Teoretycznie projekt można było wykonać z wykorzystaniem tradycyjnych wykrojników. Jednak przy takim nakładzie byłoby to o wiele droższe, ponieważ konieczne byłoby ręczne usuwanie zbędnych pozostałości tektury”, komentuje.

Wsparcie kreatywne Peterowi Dahmenowi zapewnił Yaron Eshel, inżynier i projektant z firmy Highcon.

Peter Dahmen korzystał już wcześniej zarówno z cyfrowych, jak i tradycyjnych metod wykrawania i bigowania, i jest zaznajomiony ze wszystkimi tego typu technikami. 

Firma Iggesund Paperboard tworzy wyszukane kartki świąteczne nie tylko po to, by wysyłać swoim klientom życzenia w eleganckiej formie.

- „Czynnie poszukujemy nowych technik i rozwiązań oraz innowacyjnych sposobów wykorzystania tradycyjnych metod, które mogłyby służyć inspiracją dla naszych klientów na całym świecie. Kartka świąteczna jest próbką ukazującą, co można osiągnąć z wykorzystaniem tektury Invercote i Incada”, wyjaśnia Anna Adler, kierownik projektu z firmy Iggesund Paperboard.

 

Iggesund Paperboard - świąteczna kartka

 

Więcej o Iggesund Paperboard

 

Źródło: Iggesund Paperboard