Karton CKB Nude znajdujący się w ofercie firmy Stora Enso jest odpowiedzią na potrzeby klientów, oczekujących odnawialnego, proekologicznego materiału opakowaniowego o naturalnym wyglądzie i dotyku, który można poddać recyklingowi. Jak wynika z informacji przekazywanych przez jego użytkowników, jest on coraz częściej wykorzystywany do opakowań wytwarzanych zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju.

Karton CKB Nude firmy Stora Enso: ekologia i odnawialność

Stora Enso przekonuje, że wraz ze zmieniającymi się trendami, zmianie ulega też postrzeganie przez konsumentów produktów klasy premium. Wpływa na to m.in. coraz większa świadomość znaczenia działań proekologicznych, zgodnych z polityką zrównoważonego rozwoju. Coraz więcej osób zwraca bowiem uwagę na fakt, że ich styl życia i model konsumpcji wpływają na otaczający świat. Dotyczy to również sfery opakowań. Tu – jak podaje Stora Enso – coraz większe uznanie i wyższą wartość w oczach klientów zyskują opakowania proekologiczne, odnawialne, które można poddać recyklingowi. Zdaniem firmy konsumenci mają na względzie wpływ na środowisko naturalne również podczas dokonywania zakupów sklepowych. W konsekwencji – coraz częściej decydują się na żywność organiczną, oczekując, że jej opakowanie wyprodukowane będzie na bazie proekologicznych materiałów.

Jak zapewnia Stora Enso, kolorowe, jaskrawe opakowania coraz częściej uznawane są za tanie i przestarzałe. Konsumenci oczekują bowiem produktów i opakowań, które mają naturalny i organiczny wygląd. Zdaniem skandynawskiego producenta, obecnie obowiązującym trendem staje się subtelna kolorystyka, matowe wykończenie i minimalistyczny design.

Jeden z brytyjskich klientów firmy, wskazując na obecne tendencje rynkowe, mówi:

- „Brązowy papier zawsze wygląda dobrze. Przypomina rustykalny i surowy styl, sugerując, że skrywa produkt „bez dodatków”, a przy tym bezpieczny”. 

Odpowiedzią Stora Enso na tego typu oczekiwania rynku jest właśnie CKB Nude. Jest to niepowlekany, niebielony karton w 100% wykonany z włókiem pierwotnych. Odzwierciedla on – jak podaje producent – obecne w przyrodzie odcienie brązu, tworząc ponadczasowy wygląd, zbieżny z aktualnymi trendami rynkowymi, a jednocześnie jest proekologiczny.

Karton ten może znaleźć zastosowanie przy produkcji różnego rodzaju opakowań: na żywność i napoje, produkty kosmetyczne bądź wyroby luksusowe. Według zapewnień Stora Enso, cechują go: wysoka wytrzymałość, niska gramatura (oferowany jest w trzech wariantach: 205, 230 i 255 g/m2) oraz właściwe parametry techniczne w procesie zadrukowywania i dalszego przetwarzania.

CKB Nude odpowiednio zabezpiecza też znajdującą się w środku żywność, m.in. dzięki wyeliminowaniu wszelkiego rodzaju powłok chemicznych z procesu wytwarzania kartonu.

 

Dowiedz się więcej o Stora Enso

 

Źródło: Stora Enso