Jak wynika z informacji firmy Stora Enso, wytwarzany przez nią karton Performa 2S zdobywa coraz większe udziały na rynku dwustronnie powlekanych kartonów typu FBB, które znajdują zastosowanie przy produkcji wysokiej jakości wyrobów poligraficznych i opakowań. Od chwili jego wprowadzenia na rynek przed ponad rokiem, karton ten bardzo szybko wzmacnia swoją pozycję w tej kategorii produktowej.

Performa 2S to obecnie jedyna rozsądna opcja dla klientów poszukujących tego typu kartonu. Charakteryzują go doskonałe właściwości w zakresie pulchności oraz sztywności i trudno dziś znaleźć na rynku inny produkt, który byłby w stanie poważnie zagrozić naszej dominującej pozycji w tej kategorii – powiedział Pasi Ahokas, wiceprezes Stora Enso Graphical Boards.

Wysoka pulchność i sztywność dzięki zastosowaniu CTMP

Performa 2S należy do rodziny produkowanych przez Stora Enso kartonów CTMP Performa i jest dostępny w gramaturach od 215 do 400 g/m2. Seria Performa CTMP łączy w sobie odpowiednią sztywność, wygodę w użytkowaniu i wysoką wydajność charakterystyczne dla kartonów typu FBB z mechanicznymi właściwościami i chemiczną czystością bielonych kartonów siarczanowych – dodaje Ahokas. – Karton Performa 2S jest używany przez naszych klientów przy produkcji okładek magazynów, broszur i folderów, kartek pocztowych, displejów, jak również opakowań na kosmetyki i wyroby luksusowe.CTMP, czyli masa chemotermomechaniczna, znajduje tu zastosowanie w środkowej warstwie kartonu, zapewniając właściwe efekty przy zadrukowywaniu, przetwarzaniu i końcowym wykorzystaniu opakowań. Jak zapewnia producent, poza odpowiednią pulchnością i sztywnością, Performa 2S oferuje doskonale rezultaty przy drukowaniu i oferuje wysoką wytrzymałość przy zginaniu. W 2008 roku karton Performa 2S został uhonorowany przez amerykańskie stowarzyszenie branżowe American Foil Stamping and Embossing Association nagrodą Bronze Leaf za doskonałe właściwości w zakresie tłoczenia folią i kaszerowania.

Dodatkowe informacje na temat produktów Stora Enso: www.storaenso.com

Opracowanie merytoryczne informacji (na podstawie materiałów firmy Stora Enso): PAI
Źródło: ''