Sieci sklepowe często narzucają producentom żywności swoje wymagania, dlatego odpowiednia elastyczność w kwestii produkcji opakowań jest bardzo ważny aspektem. Priorytetem dla firmy Radpak jest pomoc klientom w elastycznej automatyzacji procesów pakowania.

Karton zbiorczy a ekspozycja produktu na półkach sklepowych

PROJEKT SYSTEMU DO KARTONOWANIA ZBIORCZEGO

Ostatnim ważnym projektem firmy Radpak Fabryki Maszyn Pakujących było zaprojektowanie systemu do kartonowania zbiorczego RKZ-18 dla jednego z większych producentów zdrowej żywności na rynku europejskim. Branża spożywcza jest jedną z najbardziej wymagających, ze względu na wysokie standardy, które oczekują sieci sklepów od producentów, którzy chcą zaprezentować swoją ofertę produktową. Opakowania i kartony zbiorcze, w których produkty są prezentowane na półkach sklepowych powinny być dostosowane do wysokich oczekiwań danego dyskontu sklepowego. Takim projektem było przygotowanie systemu do kartonowania zbiorczego, który formuje karton zbiorczy o wymiarach dostosowanych do prezentacji na półce sklepowej. Dodatkową opcją kartonu jest jego perforacja, która pozwala na szybkie otwarcie kartonu i dostęp do produktów, które znajdują się w środku.

ELASTYCZNOŚĆ WYMIARÓW

System kartonowania zbiorczego RKZ-18 jest przystosowana do wykonywania kartonów w różnych zakresach wymiarów. Dla klienta firmy Radpak było to priorytetem, ponieważ posiada produkty o różnych konfiguracjach i wymiarach. W dzisiejszych czasach posiadanie urządzenia, które obsługuje różne wymiary opakowań i jednocześnie nie angażuje dużo czasu przeznaczonego na zmianę formatu jest kluczowym czynnikiem do rozwoju swojej produkcji. Zmiana na inny rozmiar formatu zajmuje około 20 minut, więc firma nie ma dużych przestojów w procesie produkcji, a dodatkową zaletą jest magazyn do ręcznego wkładania płaskich rozkrojów kartonów, który pomieści około 250 kartonów na 30 minut pracy. System RKZ-18 jest przeznaczony do współpracy z łączącą maszyną, która podaje torebki z maszyny poziomej i dalej podaje je do pakowania zbiorczego.

automatyzacja pakowania

AUTOMATYZACJA PAKOWANIA

Coraz więcej przedsiębiorstw wprowadza do swoich produkcji zautomatyzowane maszyny pakujące, które usprawniają całą pracę pakowania produktów. W systemie kartonowania zbiorczego RKZ-18 znajduje się system grupowania, który jest odpowiedzialny za liczenie i wstępne grupowanie pojedynczej grupy produktów w pakiety na serwo tracku, po uzyskaniu dwóch rzędów torebek następuje przesuwanie kompletnej grupy torebek do kartonu zbiorczego. Dodatkową technologią w automatyzacji systemu kartonowania zbiorczego RKZ-18 jest system kartonujący, który pobiera płaskie rozkroje kartonów z magazynu za pomocą ssawek próżniowych. Po załadowaniu grupy torebek następuje zamykanie bocznych ścian kartonu za pomocą pistoletów klejowych. Gotowe kartony są transportowane za pomocą przenośnika odbierającego - tak odebrany karton zbiorczy może trafić prosto do sklepu.

KARTON ZBIORCZY DO MAŁYCH PRODUKTÓW

Na półkach sklepowych znajdujemy również produkty, które mają małe rozmiary jak na przykład musy dla dzieci, batony, czy wafle ryżowe. Takie produkty też muszą zostać wyeksponowane na półce w sklepie, aby zwracały uwagę konsumentów. System do kartonowania zbiorczego RKZ-18 jest idealnym rozwiązaniem do przygotowania kartonu zbiorczego dla tego typu produktów, ponieważ obsługuje on małe wymiary kartonu zbiorczego, który nie zajmuje dużo miejsca, a jest idealnym rozwiązaniem do eksponowania produktu. Karton zbiorczy jest bardzo łatwy w obsłudze, dzięki perforacji znajdującej się w górnej części kartonu. Wystarczy jedno przerwanie kartonu i to wystarczy - produkt jest gotowy do prezentacji w sklepie. To takie proste, aby Twój produkt był bardziej zauważany w oczach konsumentów.

Więcej informacji