Zarząd Grupy Kęty SA poinformował, że Spółka uruchomiła kosztem ponad 20 mln zł nowoczesny zakład produkcyjny na terenie spółki Alupol w strefie ekonomicznej w Tychach. Produkowane w nim będą opakowania w oparciu o nową - dotychczas nie stosowaną w Grupie Kęty - technologię druku fleksograficznego.

Zakład pozwoli na rozszerzenie oferty handlowej m.in. o zadrukowane folie polietylenowe i zdobycie nowych obszarów rynku. Firma zamierza dostarczać opakowania między innymi dla branż: koncentratów spożywczych (opakowania na płatki śniadaniowe, przyprawy ziołowe, mrożonki), artykułów higienicznych i chemicznych (zadrukowane folie polietylenowe do pakowania chusteczek higienicznych, pieluch, opakowania na proszki do prania i inne detergenty), a także artykułów budowlanych.

Jak informuje Emitent, w nowym zakładzie, oprócz drukarki fleksograficznej i przygotowalni form drukowych, uruchomiono także urządzenie służące do metalizacji tworzyw sztucznych i papieru. Folie metalizowane są tańsze i w wielu wypadkach mogą zastąpić droższą folię aluminiową w laminatach stosowanych do pakowania wyrobów o niższych wymaganiach barierowych. Ponadto posiadanie możliwości metalizacji w całym procesie produkcyjnym umożliwi wprowadzenie na rynek zupełnie nowego typu opakowania - dwuwarstwowego metalizowanego laminatu na bazie folii polietylenowej z nadrukiem wewnętrznym.

Inwestycja w Tychach jest częścią realizacji strategii rozwoju Grupy Kęty polegającej na produkowaniu wyrobów charakteryzujących się wysoką wartością dodaną. W ramach Segmentu Opakowań Giętkich produkowane są równocześnie folie: aluminiowa i polietylenowa oraz narzędzia do produkcji opakowań (cylindry drukarskie). Niewątpliwym atutem jest też nowoczesny park maszynowy. SOG dysponuje światowej klasy liniami: galwaniczną do produkcji cylindrów drukarskich, kilkoma maszynami do druku rotograwiurowego i urządzenia laminującymi.

Uruchomienie metalizacji oraz drukarki fleksograficznej przyczyni się do dalszego wydłużenia łańcucha wartości dodanej, co zaowocuje w konsekwencji bardziej konkurencyjną ofertą rynkową.
Źródło: ''

Komentarze

  • praca w alupolu

    tak jest brawo a pracownicy dalej tyraja za 1100 zl na miesiac podwyzszaja im normy i obnizaja place ludzie z tej firmy odchodza masowo jest to najslabiej platna firma na terenach przemyslowych z jednoczesnie najwieksza liczba wypadkow w pracy na dziale np: laminacji na kazdej maszynie znajduja sie ludzie ktorzy stracili jeden badz kilka palcow robcie tak dalej panowie a sie sami przekonacie