Data publikacji: .

Co się stanie, gdy projektanci KIEFEL GmbH, Freilassing, połączą zasadnicze wymagania klienta w zakresie maszyn 3 i 4-stacyjnych do termoformowania opakowań? Powstanie Speedformer KMD 78.2 Speed! Pracę tej maszyny będzie można obserwować na żywo już na targach K19 w Düsseldorfie, na stoisku KIEFEL w hali nr 3, stoisko nr E90. Nowa generacja maszyn KIEFEL do termoformowania opakowań oferuje wymaganą jakość przy jeszcze większej wydajności i oszczędności energii.

KIEFEL: Termoformowanie stało się prostsze! Speedformer KMD 78.2 Speed początkiem nowej generacji!

Fot. Maszyna do termoformowania KIEFEL nowej generacji. Speedformer KMD 78.2 Speed

 

Erwin Wabnig, Dyrektor Działu Opakowań w KIEFEL, komentuje: 

- Nowa generacja maszyn jest szybka i niezawodna. Umożliwia operatorom, nawet bez szczególnego szkolenia, intuicyjną obsługę. Zapewnia ergonomię i przejrzystość danych. Dodatkowo oprócz powszechnie stosowanych materiałów i produktów, nasz nowy system może również przetwarzać nowatorskie materiały i wytwarzać jeszcze bardziej skomplikowane produkty, przy jednoczesnym zużyciu minimalnej ilości energii. 

 

Kilka słów o KMD 78.2 Speed 

Projektanci KIEFEL skoncentrowali się przede wszystkim na większej wydajności, kontroli i dostępności procesu, a także intuicyjnym sterowaniu przez użytkownika, które ustala nowe trendy, ze znaczącą wartością dodaną jeśli chodzi o obsługę i czynności utrzymania ruchu. System podgrzewania jest gotowy do użytkowania w bardzo krótkim czasie i wyróżnia się o 20% wyższą wydajnością grzania - pomimo zmniejszonego zużycia energii! W połączeniu z systemem odzyskiwania energii serwonapędów prowadzi do znaczących oszczędności energii. 

Nowa generacja KMD oszczędza nie tylko energię, ale również folię! Nowo opracowany stół podający bezpiecznie i delikatnie wprowadza folię do układu transportującego folię. Sprawdzone napędy stanowiska stabilizują i pracują symetrycznie. Wysoce zoptymalizowany układ próżniowy formowania umożliwia klientom produkowanie pierwszorzędnych części formowanych. Ergonomiczny system zmiany narzędzi może wyraźnie skrócić czasy nastaw. Wiele udoskonaleń oraz detali znacząco zwiększy czas sprawności urządzenia KMD 78.2 Speed. 

 

Inteligentne sterowanie przez użytkownika

Proste i intuicyjne - takie jest motto dla interakcji człowieka z maszyną KMD 78.2 Speed. Piktogramy i elementy graficzne, niektóre animowane, wspierają regulowanie parametrów maszyny, a także w razie konieczności wspomagają diagnozowanie usterek oraz ich naprawę. Nowa generacja KMD potrzebuje tylko kilku parametrów do wprowadzenia - pozostałe są automatycznie określane przez zainstalowane algorytmy. Na wyświetlaczu można oglądać cały proces formowania oraz inne istotne procesy. Ważne funkcje uruchamiane są jednym kliknięciem. Sprawia to, że cały proces jest łatwy do zrozumienia, nawet dla osób, którzy nie są fachowcami. 

Firma KIEFEL, we współpracy z partnerami, utorowała drogę nowemu poziomowi obsługi przyjaznej dla użytkownika.

Erwin Wabnig mówi: 

- W celu optymalnego dostosowania nowej generacji KMD dla naszych klientów, zwiększyliśmy nasze wymagania. Na tej podstawie we współpracy z uniwersytetami, ekspertami zakładowymi i spoza firmy opracowaliśmy najnowocześniejszy system, który upraszcza codzienną produkcję u naszych klientów.

 

Polscy goście planujący odwiedzić stoisko KIEFEL na targach oraz zapoznać się z najnowszą ofertą firmy skontaktować się mogą z polskim przedstawicielstwem, firmą KF Technologie, w celu umówienia spotkania - tel. +48 22 873 36 64, +48 606 240 930; e-mail: marketing@kftechnologie.com.pl.

 

Źródło: KF Technologie