W dniach 25-28 maja 2004 roku, na terenie Targów Kielce, odbędą się VIII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL. Kieleckie targi to od kilku lat miejsce spotkań wiodących firm z branży. W pawilonach targowych prezentowane są nowości w dziedzinie techniki przetwórstwa tworzyw sztucznych: maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw, formy i narzędzia wykorzystywane w branży, tworzywa sztuczne, komponenty, a także opakowania, technologie recyklingu oraz zastosowania systemów informatycznych w przetwórstwie tworzyw.Kielecka wystawa co roku bije kolejne rekordy popularności. Miniona edycja targów PLASTPOL to 508 firm z 22 krajów: Austrii, Belgii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Japonii, Korei Pd., Niemiec, Portugalii, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Tajwanu, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch i Polski. Firmy prezentowały swoje wyroby na powierzchni 13.000 m kw. Tym samym PLASTPOL ugruntował pozycję lidera imprez wystawienniczych sektora przetwórstwa tworzyw sztucznych w środkowo-wschodniej Europie. Przekrój ofert może zadowolić nawet najbardziej wymagających gości kieleckich targów. Na targach PLASTPOL 2003 wystawcy zaprezentowali ponad 200 maszyn: wtryskarek, wytłaczarek i innych urządzeń przetwórczych, które pracowały na stoiskach targowych w normalnym technologicznym cyklu produkcji.

Wystawa systematycznie się rozwija. Już w tej chwili, na ponad 3 miesiące przed imprezą swój udział w targach potwierdziło ponad 400 firm z całego świata. Fakt ten nie powinien dziwić, kieleccy wystawcy są bardzo zadowoleni z udziału w imprezie - ponad 90% firm uczestniczących w minionych targach PLASTPOL podjęło decyzję o uczestnictwie w kolejnej edycji. Wciąż spływają również nowe zgłoszenia, a majowa data akcesji Polski do Unii Europejskiej jest jednym z czynników większego zainteresowania wystawą koncernów zagranicznych. PLASTPOL odwiedza co roku kilkanaście tysięcy specjalistów z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.


Równie licznego, kilkunastotysięcznego grona specjalistów zwiedzających targi jak w roku ubiegłym, organizatorzy spodziewają się podczas nadchodzącej edycji Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych.

Po zakończeniu sezonu wystawienniczego 2003 Targi Kielce uruchomiły inwestycję, ważną dla wystawców PLASTPOLU. Tereny targowe zwiększą się o kolejne 4 tys. m kw. – na najbliższą edycję targów powstanie nowy, klimatyzowany pawilon o infrastrukturze porównywalnej z głównymi obiektami wystawowymi kieleckiego ośrodka. Tym samym branża tworzywowa uzyska dodatkowe miejsce do prezentacji własnych technologii, a cała wystawa warunki do dalszego rozwoju. Kieleccy wystawcy będą z pewnością mile zaskoczeni standardem nowego obiektu.

W czasie tegorocznej edycji Targów PLASTPOL, zaplanowano rozbudowanie bloku konferencji i seminariów towarzyszących wystawie. O nowych technologiach, nowościach wśród maszyn, będzie można dowiedzieć się podczas seminarium technicznego PLASTECH-INFO, organizowanego przez PLASTECH – H.Zawistowski. Z kolei Instytut Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych METALCHEM - Toruń zaplanował międzynarodową konferencję naukowo – techniczną na temat postępu w wybranych technologiach przetwórstwa tworzyw sztucznych. Większa niż w latach ubiegłych będzie również liczba prezentacji i seminariów technicznych dla specjalistów z branży, organizowana przez uczestniczące w targach firmy.

Organizatorzy zapraszają do Kielc w dniach 25 - 28 maja 2004 roku. PLASTPOL 2004 zapowiada się jeszcze bardziej okazale niż miniona, rekordowa do tej pory edycja.


Źródło: ''