”Czas na Ciebie i na firmę Kodak” – pod takim hasłem będą odbywać się na targach Ipex 2010 prezentacje najnowszych rozwiązań firmy Kodak, dedykowanych dla klientów reprezentujących segmenty: akcydensowy, opakowań, wydawniczy oraz druku danych zmiennych.

Kodak na targach Ipex 2010: nowe rozwiązania dla rynków poligraficznego, wydawniczego i opakowań
Stworzone z myślą o zwiększeniu wydajności, zyskowności i dochodowości działań biznesowych, wszechstronne portfolio rozwiązań Kodaka ma pomóc dostawcom usług poligraficznych w systematycznym rozwoju i uzyskiwaniu przewagi konkurencyjnej na trudnym rynku zleceń.Z punktu widzenia naszych klientów budowanie udanego przedsięwzięcia biznesowego w dzisiejszych czasach wymaga zidentyfikowania nowych możliwości rynkowych i zaoferowania unikalnych usług oraz wyrobów swoim zleceniodawcom – mówi Chris Payne, dyrektor i wiceprezes ds. marketingu B2B w firmie Kodak. – Aby lepiej zrozumieć ich potrzeby i pomóc im w odniesieniu sukcesu, prowadzimy z naszymi klientami ciągły dialog, dowiadując się więcej na temat ich firm i rozwiązań wdrażanych przez nich z myślą o pozyskaniu nowych odbiorców. Nasze stoisko na targach Ipex 2010 zostało zaprojektowane właśnie z myślą o ułatwieniu tego dialogu i wzajemnej inspiracji.Na stoisku firmy Kodak (nr E230 w hali 9) zwiedzający będą mieli okazję obejrzeć najnowsze maszyny, dowiedzieć się więcej o zastosowaniach technologii Kodaka, jak też usłyszeć wiele ciekawych opinii ze strony obecnych w Birmingham ekspertów i partnerów handlowych firmy. Kodak przekaże też więcej informacji na temat zbliżających się instalacji maszyn z rodziny Kodak Prosper w firmach Consolidated Graphics, Offset Paperback Manufacturers, Webcrafters i Rotomail Italia.

Stoisko targowe pod hasłem innowacji i edukacji
Na stoisku Kodaka przez całe targi odbywać się będą liczne prezentacje i pokazy. Wśród jego „gwiazd” znajdą się cyfrowa maszyna drukująca Kodak Prosper 5000XL i płyty termiczne Kodak Trillian SP – oba produkty będą miały w Birmingham swoją światową premierę.

Wśród innych demonstrowanych na stoisku rozwiązań będą: nowy system produkcji cyfrowych płyt fleksograficznych Kodak Flexcel, cyfrowa kolorowa maszyna produkcyjna Kodak NexPress SE3000 wyposażona w stację NexGlosser, naświetlarka CtP Kodak Magnus 800Z Quantum wyposażona w automatyczny system ładowania palet z płytami (APL) i współpracująca z nowymi płytami Trillian SP oraz pełna gama aplikacji wchodzących w skład pakietu Kodak Unified Workflow Solutions, pozwalająca na uproszczenie i automatyzację procesów kompleksowej produkcji i zarządzania barwą w środowisku druku cyfrowego i offsetowego.

Z myślą o drukarniach akcydensowych poszukujących nowych sposobów na zwiększenie wydajności swoich działań i rozszerzenie oferty usług, Kodak wprowadzi na targach usługę o nazwie Print Practice Consultancy. W jej ramach firma będzie świadczyć usługi analityczne i konsultingowe dotyczące przedsiębiorstw swoich klientów, stosowanych przez nich procesów i zdolności produkcyjnych, wykorzystujące zintegrowane portfolio rozwiązań Kodaka oraz jej bogate doświadczenia. W efekcie klient ma uzyskać rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb i oczekiwań.

Ze zintegrowanym portfolio rozwiązań Kodaka będzie można zapoznać się dzięki umieszczonym na stoisku firmy 7-metrowym Pipeline of Innovation – interaktywnym cyfrowym displeju, na którym będą przez cały czas wyświetlane filmy, zdjęcia i informacje dotyczące poszczególnych obszarów technologicznych, na których obecna jest firma Kodak. Do dyspozycji zwiedzających będą też próbki wydruków wykonanych z myślą o różnych zastosowaniach; każda z nich będzie posiadać odpowiednią przywieszkę, która – po umieszczeniu na wyświetlaczu – uruchomi prezentacje obrazującą proces jej wykonania przy wykorzystaniu jednej z technologii firmy Kodak.

Na Ipex 2010 swoje miejsce znajdzie również strefa K-Zone, wprowadzona na targach Print’09 i pozytywnie odebrana przez profesjonalistów z całego świata. K-Zone to strefa, w której przez cały dzień targowy odbywają się prowadzone na żywo rozmowy i dyskusje z czołowymi ekspertami branżowymi, przedstawicielami drukarń oraz firm specjalizujących się w marketingu.

Spełniając oczekiwania w zakresie druku akcydensowego, druku danych i wydawnictw
Zwiedzający targi Ipex 2010 będą mieli okazję zobaczyć po raz pierwszy cyfrową maszynę Kodak Prosper 5000XL. Oparte na technologii Kodak Stream Inkjet urządzenie, podobnie jak inny model Kodak Prosper 1000, jest sterowane za pomocą wszechstronnego oprogramowania Kodak 700 Print Manager, które – zdaniem producenta – zapewnia odpowiednią wydajność, usprawnia przepływ danych i gwarantuje wysoki poziom zwrotu w inwestycję marketingową (ROMI) dzięki zastosowaniu personalizowanego, dedykowanego narzędzia komunikacyjnego w mieszance działań marketingowych.

W skład rodziny urządzeń opartych na platformie Prosper wchodzą także systemy Kodak Prosper S10 i S5 – monochromatyczne rozwiązania bazujące na technologii continuous inkjet, przeznaczone do cyfrowego drukowania w trybie inline i współpracujące z wysokowydajnymi maszynami zwojowymi, urządzeniami do obróbki końcowej oraz bazami mailingowymi. Wszystkie rozwiązania z rodziny Kodak Prosper oferują drukarzom możliwość uzyskania jakości bardzo zbliżonej do offsetu pod względem jakości, wydajności i kosztów.

Jak zapewnia Kodak, rewolucyjnym krokiem w zakresie technologii produkcji najwyższej jakości płyt cyfrowych będą prezentowane po raz pierwszy na targach Ipex 2010 nowe płyty termiczne Kodak Trillian SP. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić dostawcom usług poligraficznych maksymalny poziom wydajności, zyskowności, efektywności kosztowej oraz zminimalizować ilość chemii zużywanej w procesie CtP. W połączeniu z nowym oprogramowaniem Kodak Intelligent Prepress Manager (IPM), pozwalającym drukarzom na zdalne monitorowanie i kontrolę systemów CtP, oraz linią zaawansowanych technologicznie naświetlarek CtP firmy Kodak, płyty Trillian SP mają pomóc drukarzom w znaczącym zwiększeniu ich działań pod względem wydajności i produktywności.

Na stoisku będzie też obecna cyfrowa kolorowa maszyna produkcyjna Kodak NexPress SE3000, oferująca – jak zapewnia producent – wyjątkową jakość druku, niezawodność i łatwość obsługi przy aplikacjach takich jak direct mailing, materiały marketingowe czy fotoalbumy. Nowością na targach Ipex 2010 będzie Print Genius – nowa odsłona platformy cyfrowej Kodak NexPress SE, stworzona z myślą o upowszechnieniu świadomości na temat unikalnych i bardzo różnych rozwiązań, zastosowań i możliwościach wzrostu oferowanych dzięki wykorzystaniu urządzeń z serii NexPress SE.

Zwiedzający stoisko Kodaka będą mogli uzyskać wszelkie informacje na temat całego portfolio cyfrowych systemów drukujących tej firmy, w skład którego wchodzą także systemy Kodak Versamark VL do zastosowań transakcyjnych, gazetowych i produkcji druków zabezpieczonych oraz Kodak Digimaster, zoptymalizowanych z myślą o różnych zastosowań druku czarno-białego. Wszystkie rozwiązania Kodaka w zakresie drukowania i obrazowania są zarządzane i optymalizowane za pomocą pakietu programów Kodak Unified Workflow Solutions, obejmującego m.in. rodzinę systemów workflow Kodak Prinergy i rozwiązania portalowe z serii Kodak InSite.

Z myślą o redukcji zużycia farby w druku arkuszowym i zwojowym, a także zmniejszenia kosztów z nią związanych, Kodak posiada w swoim portfolio program Kodak Colorflow wyposażony w nową funkcję optymalizującą – Kodak Ink Optimizing Solution, która poprawia jakość druku dzięki lepszej stabilności pracy maszyny. Funkcja ta pozwala na tworzenie profili ICC stosowanych do ponownej automatycznej separacji obrazów w systemie Prinergy, dostarcza wysublimowane narzędzia do konwersji barwnej, umożliwiające przetwarzanie odcieni kolorów, oraz redukuje ilość farb CMY przy jednoczesnym utrzymaniu dotychczasowej wysokiej jakości druku.

Nowe szanse dla segmentu opakowań
Na targach Ipex 2010 swoją światową premierę będzie miał nowy system Kodak Flexcel Direct System. Firma pokaże też nowe funkcje wprowadzone w systemie Kodak Flexcel NX oraz w urządzeniu do wykonywania odbitek próbnych Kodak Approval NX.

Nowy członek rodziny Flexcel – Kodak Flexcel Direct System – składa się z naświetlarki, mediów oraz oprogramowania workflow i bazuje na nowej, innowacyjnej technologii bezpośredniego, laserowego grawerowania form fleksograficznych. W rezultacie użytkownik otrzymuje – za rozsądną cenę – rozwiązanie pozwalające na produkcję płaskich płyt, płyt zakładanych na tuleje oraz samych tulei i upraszczające proces produkcji form, eliminujące konieczność stosowania obróbki chemicznej a także poprawiające zachowanie płyt w maszynie drukującej.

Nowa funkcja rastrowania Kodak Digicap NX, dostępna jako część systemu Flexcel NX, została zaprojektowana z myślą o dalszej poprawie wizualnej strony opakowań miękkich poprzez znaczącą redukcję transferu farby. Niezależnie od projektu opakowania czy zastosowanej liniatury, płyty Kodak Flexcel NX w połączeniu z rastrem Kodak Digicap NX pozwalają na uzyskanie wyższej gęstości optycznej, lepszego kontrastu i czystszych przejść tonalnych przy jednoczesnej wyższej wydajności i niższych kosztach.
Cyfrowy system odbitek próbnych Kodak Approval NX także został zoptymalizowany pod kątem zastosowań opakowaniowych, umożliwiając drukarniom z tego segmentu obniżenie czasu niezbędnego na dotarcie produktu na rynek, redukcję kosztów związanych z produkcją płyt cyfrowych oraz lepsze odwzorowanie obrazu wychodzącego z maszyny drukującej.

Z myślą o drukarniach offsetowych Kodak wprowadzi na targach wspomniane już wcześniej termiczne płyty Trillian SP, będące – zdaniem producenta – idealnym rozwiązaniem przy tego rodzaju aplikacjach, także specyficznych – z wykorzystaniem technologii druku utrwalanego promieniowaniem UV i EB, bez konieczności wypalania. Z kolei system workflow Kodak Prinergy Powerpack ma umożliwić użytkownikom lepszą kontrolę i zwiększenie wydajności w całym procesie drukowania opakowań.

Targi Ipex odbędą się w niezwykle istotnym okresie dla całej branży – mówi Chris Payne. – Będzie to czas, gdy drukarnie akcydensowe, wydawcy, drukarnie opakowaniowe i te specjalizujące się w druku danych zmiennych będą koncentrować swoją uwagę na rozwiązaniach, które – wykorzystując bogate doświadczenie i prawdziwą innowacyjność – pomogą im w stawieniu czoła nadchodzącym wyzwaniom biznesowym. Mając partnera w postaci firmy Kodak, nasi klienci będą w stanie wykorzystać niezwykłe możliwości tkwiące we wszystkich obszarach przemysłu poligraficznego. Profesjonalistom ze świata poligrafii jesteśmy bowiem w stanie zaoferować zróżnicowany i unikalny zestaw narzędzi i rozwiązań, nieporównywalny z ofertą innych dostawców.

Dane kontaktowe dla mediów:
Rashid Pasha, Kodak
rashid.pasha@kodak.com
Dodatkowe informacje na temat produktów firmy Kodak GCG:
Anna Kaźmierczak, Kodak Polska Sp. z o.o.
anna.kazmierczak@kodak.com
http://www.graphics.kodak.com
Opracowanie informacji:PAI
Źródło: ''