Podczas wrześniowych targów LabelExpo w Brukseli firma Kodak Graphic Communications Group zaprezentuje szereg rozwiązań z zakresu workflow, proofingu i systemów CtP, przeznaczonych na rynek produkcji opakowań.

Produkty te, stanowiące część kompleksowych rozwiązań firmy oferowanych w ramach Kodak Unified Workflow Solutions, pozwalają zdaniem producenta na osiągnięcie właściwego koloru opakowania, na każdym podłożu, w każdych warunkach produkcyjnych, przy użyciu dowolnej techniki drukowania. Swoje rozwiązania Kodak zaprezentuje na stoisku M130 w pawilonie nr 7.

Niedawno podpisana umowa Kodaka z firmą MacDermid Printing Solutions, zakładająca sprzedaż produkowanych przez nią cyfrowych płyt fleksograficznych oznacza, że amerykański dostawca może zaoferować niezwykle szeroki i kompletny pakiet rozwiązań w zakresie prepress, skierowany do firm specjalizujących się w produkcji opakowań. Obejmuje on wszystkie elementy procesu prepress – od systemu workflow począwszy na przygotowanej do drukowania płycie skończywszy, niezależnie od tego czy stosowaną techniką jest offset, fleksografia, a nawet druk cyfrowy.

System workflow Kodak Prinergy Powerpack oferuje przeznaczone specjalnie dla rynku opakowań narzędzia prepress. To rozbudowane, zautomatyzowane rozwiązanie, skierowane do drukarń i firm zajmujących się przetwórstwem opakowań, ma zagwarantować przewidywalny i stabilny proces produkcji, automatyzujący poszczególne etapy, redukujący liczbę błędów i usprawniający przepływ prac.

Rozwiązaniem firmy Kodak przeznaczonym do niezwykle istotnego etapu produkcji, czyli zatwierdzenia pracy do drukowania, jest cyfrowy system odbitek próbnych Kodak Approval NX. Pozwala on na dokładne odwzorowanie wszystkich procesów produkcji, generując miliony kolorów specjalnych (np. stosowanych w logotypach firm), w tym błyszczący metalik czy biel. System pozwala nawet na tworzenie trójwymiarowych obrazów, które w dokładny sposób ilustrują wygląd końcowego opakowania, z zachowaniem wszystkich punktów rastrowych.

Kolejnym prezentowanym na targach rozwiązaniem będzie hybrydowy system CtP Kodak Thermoflex, pozwalający na produkcję płyt offsetowych, fleksograficznych i typograficznych, jak również na naświetlanie filmów przy użyciu tego samego urządzenia. Urządzenie obsługuje płyty fleksograficzne o maksymalnym formacie 1016 x 1200 mm, offsetowe w formacie 1000 x 1200 mm, i posiada opcję naświetlania wielu płyt w jednym przejściu. W ofercie firmy Kodak znajdują się też urządzenia o większym i mniejszym formacie, pozwalające na naświetlanie płyt o maksymalnym formacie 1320 x 2030 mm, i oferujące opcję produkcji tulei.

Dodatkowe informacje na temat produktów firmy Kodak: www.graphics.kodak.com

Opracowanie merytoryczne informacji (na podstawie materiałów firmy Kodak): PAI
Źródło: ''