Już piąty miesiąc z rzędu Grupa Raja realizuje projekty edukacji ekologicznej kobiet w ramach międzynarodowego programu solidarnościowego. Tylko do 29 lutego możesz wesprzeć ogólnoeuropejską akcję.

Kolejna edycja akcji Kobiety i Środowisko

Program Kobiety i Środowisko organizowany jest przez Fundację RAJA-Daniele Marcovici i Grupę RAJA. Do końca miesiąca w wyniku zakupu wybranych produktów przyjaznych środowisku, RAJAPACK przekaże kwotę 5-10 zł na wsparcie stowarzyszeń odpowiedzialnych za 5 projektów edukacyjnych dla kobiet w Indiach, Mozambiku, Togo, Mjanmie i na Kubie. Na stronie polskiedzo oddziału znajdziemy specjalny licznik wskazujący sumę zebranych funduszy.

Sprawdź postępy akcji RAJAPACK

Wśród projektów dla kobiet można wyróżnić: edukację kubańskich farmerek w zakresie hodowli, szkolenia rolnicze w Togo, ekologiczne piece w Mjanmie, ochrona różnorodności biologicznej indyjskich upraz oraz rozwój rolnictwa przyjaznego dla środowiska w Mozambiku. Akcja ma popularyzować metody zrównoważonego, ekologicznego rolnictwa i hodowli. Dzięki niezbędnej wiedzy kobiety w tych krajach staną sie lepszymi producentami żywności i poprawią swój staus finansowy i społeczny. Projekty pomagaja kobietom dostrzec swoją funkcję ekonomiczną w społeczeństwie. Dzięki efektywnie prowadzonym gospodarstwom zyskują one szacunek członków rodzin i społeczności lokalnych.

Fundacja RAJA aktywnie uczestniczy w kształtowaniu świadomych społeczeństwa dbających o środowisko i klimat. W inicjatywie udział wziąć mogą wszyscy. Wystarczy zamówić ekologiczne prodykty opakowaniowe specjalnie dedykowane dla tej akcji. Wśród produktów kupowanych w ramach projektu znajdzują się: kartony pocztowe RAJAPOST, ekologiczny papier pakowy Kraft RAJAKRAFT, taśmy papierowe Kraft, koperty tekturowe Suprawell z samoprzylepnym zamknięciem, torby papierowe Kraft RAJASHOP itp. Wszystkie z tych produktów przeznaczone są do recyklingu w 100%. Uroczyste przekazanie funduszy odbędzie się podczas finału akcji 8 marca 2016 roku w Miedzynarodowym Dniu Kobiet. Fundacja RAJA-Daniele Marcovici wręczy zebrane od września 2015 do lutego br. fundusze 5 stowarzyszeniom wybranym w ramach akcji Kobiety i Środowisko.

Dowiedz się więcej o projekcie Kobiety i Środowisko

Źródło: Rajapack