Zakład Produkcji Folii „EFEKT Plus” Sp. z o. o. to obecnie czołowy producent folii stretch metodą wylewu cast w Polsce oraz jeden z wiodących w Europie

Kolejne inwestycje i nowe technologie 50-cio warstwowej folii w EFEKT PLUS
Od kwietnia 2011 roku Zakład Produkcji Folii „Efekt Plus” Sp. z o.o. prowadzi produkcję 50 – cio warstwowej folii stretch. Linia technologiczna do jej produkcji była pierwszą w Europie tego typu instalacją. Produkt wykorzystujący nanotechnologię sprzedawany przez firmę pod nazwą 50-leyers®, dzięki silnej strukturze siatki, charakteryzuje się przede wszystkim dużą odpornością na przebicie. Jest to niewątpliwie cecha folii stretch doceniana przez firmy wykorzystujące ją do zabezpieczania ładunków przemysłowych i materiałów budowlanych.

W październiku 2012 roku firma otworzyła i uruchomiła produkcję w nowym oddziale zlokalizowanym w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, Parku Naukowo – Technologicznym AEROPOLIS Rogoźnicą. Oferowana już przez firmę gama produktów, wzbogaciła się o „siedmiowarstwową folie stretch” o podwyższonych parametrach użytkowych. To przedsięwzięcie stanowiące know-how firmy jest elementem przeprowadzonych prac B+R. Nowa technologia dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań techniczno – recepturowych umożliwia produkcję folii od 8 µm grubości o poprawionej barierowości i wytrzymałości. Nowy produkt, kryjący się pod nazwą „M7” – „mikrostretch 7” cieszy się dużym zainteresowaniem klientów.

Jednak firma nie zamierza na tym poprzestawać. Na lipiec 2014 roku zaplanowano uruchomienie kolejnej linii technologicznej, dzięki której moce produkcyjne firmy wzrosną do około 70 tys. ton rocznie.