Panattoni Europe, lider rynku powierzchni magazynowej w Polsce, podpisał umowę z firmą Poltraf Sp. z o.o., operatorem logistycznym działającym w branży farmaceutycznej. Nowy najemca zajmie 7 200 m2 w Panattoni Park Błonie II.

Nowy klient w Błoniu

Doskonałą lokalizację i bliskie sąsiedztwo stolicy Panattoni Park Błonie II docenił kolejny klient z branży farmaceutycznej. Umowę najmu na ponad 7,2 tys. m2 podpisała firma Poltraf Sp z o.o., zajmująca się organizacją i obsługą dystrybucji bezpośredniej produktów firm z branży farmaceutycznej oraz branż pokrewnych, operujących na rynku szpitalnym i aptecznym. – Wraz z rozwojem naszej firmy rozpoczęliśmy poszukiwania nowoczesnej powierzchni w rejonie Warszawy - mówi Piotr Król, Prezes Zarządu Poltraf Sp. z o.o. – Wynajęta powierzchnia posłuży nam jako magazyn centralny dla regionu warszawskiego. W nowym magazynie zapewniona będzie pełna obsługa w zakresie magazynowania, konfekcjonowania towarów, a także buforowania stanów firm zewnętrznych. Najemca wprowadzi się do hali w kwietniu 2010 r. W liczącym ponad 24 tys. m2 powierzchni Panattoni Park Błonie II Poltraf będzie sąsiadował z takimi firmami jak: Logus, Indykpol, OSG i MPM Product.

Panattoni dla farmacji

Poltraf Sp. z o.o. to kolejny klient działający w branży farmaceutycznej, który podpisuje umowę z Panattoni Europe. Wśród najemców Panattoni są wiodący dystrybutorzy leków w kraju, jak ACP PHARMA, wynajmujący powierzchnię w Panattoni Park Ożarów. Wśród klientów Panattoni znajduje się również Torfarm SA, lider dystrybucji farmaceutycznej, zaopatrujący apteki w całej Polsce. Z kolei dla firmy Farmacol SA, jednego z wiodących dystrybutorów leków w kraju, deweloper buduje właśnie dedykowany budynek o powierzchni ponad 5 tys. m2 w podpoznańskich Żernikach, w ramach umowy inwestycyjnej typu „fee development”.

O Panattoni Europe

Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w 40 oddziałach w Ameryce Północnej i Europie. Panattoni obecny jest w Europie Środkowej od 2005 roku i przez ten czas zrealizował 36 projekty o łącznej wartości 648 mln EUR. Deweloper wybudował dotychczas w Polsce i Czechach ok. 1 miliona m2 nowoczesnej powierzchni przemysłowej. Według podpisanych w I półroczu 2009 r. umów najmu firma zajmuje 45% rynku. W ramach Panattoni Europe działa struktura, dedykowana projektom dopasowanym do indywidualnych potrzeb najemców, typu build-to-suit. Wśród kluczowych klientów są takie firmy jak arvato services Polska, Coty Cosmetics, DSV, H&M, Intermarché, Leroy Merlin, ND Logistics, Still i Schenker. Oprócz Polski Panattoni Europe ma swoje przedstawicielstwa w Wielkiej Brytanii, Czechach, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Luksemburgu i Niemczech.

O Poltraf

Poltraf Sp. z o.o. jest doświadczonym operatorem logistycznym działającym w branży farmaceutycznej. Przedmiotem działalności Firmy jest organizacja i obsługa dystrybucji bezpośredniej produktów firm z branży farmaceutycznej oraz branż pokrewnych, operujących na rynku szpitalnym lub aptecznym. Poltraf Sp. z o.o. współpracuje z ponad 120 producentami i dystrybutorami produktów leczniczych, wyrobów medycznych, środków opatrunkowych i kosmetyków. Miesięcznie realizuje ponad 35 tys. dostaw. W ramach współpracy Spółka oferuje pełen wachlarz usług, począwszy od prostych dostaw towarów z magazynu Zleceniodawcy do odbiorcy ostatecznego, przez magazynowanie produktów Klienta i dystrybucję ogólnopolską, po kompleksową obsługę sprzedaży połączonej z przyjmowaniem zamówień, fakturowaniem, obsługą płatności i kontrolą obrotu dokumentów.
Źródło: ''