Jak co roku, podczas styczniowej zbiórki na ulice polskich i zagranicznych miast wyruszy 120 000 wolontariuszy. Ich cechą charakterystyczną jest kolorowa puszka i identyfikator Orkiestry.

Kolorowe puszki 26. Finału WOŚP tradycyjnie od Stora Enso

Stora Enso od 20 lat jest producentem kolorowych, tekturowych skarbonek, które są nieodłączną częścią Finałów WOŚP. W 2017 roku wyprodukowano ich 180 000 szt.

1 grudnia 2017 Jurek Owsiak odwiedził Zakład Stora Enso w Łodzi, a w trakcie spotkania zaprezentowana została skarbonka na 26. Finał WOŚP oraz 19 skarbonek, które towarzyszyły wolontariuszom WOŚP od roku 1999 do Finału w 2017 roku.

- "Nie wyobrażam sobie dziś Finału bez charakterystycznej, tekturowej skarbonki – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP – Najcelniej oddaje ona rock’n’rollowego ducha Orkiestry i to, co w Finale najpiękniejsze, czyli ogromne zaufanie do naszych wolontariuszy. Skarbonka jest z tektury, na niej naklejone są papierowe banderole i to wszystko. Wydawałoby się, że to niewiele, a tymczasem tylko rok temu poprzez te tekturowe pudełka na konto Orkiestry przywędrowało kilkadziesiąt milionów złotych! Są to najbezpieczniejsze skarbonki świata, bo strzeże ich ogromna odpowiedzialność i zaangażowanie wolontariuszy Orkiestry".  

Pomysł na tekturową skarbonkę narodził się 20 lat temu, kiedy to jeden z pracowników Stora Enso - Mariusz Bajer obserwując w jak różnorodne pojemniki były zbierane pieniądze, zaprojektował skarbonkę z tektury. Tekturowa skarbonka spodobała się Jurkowi Owsiakowi i tak firma Stora Enso została partnerem Fundacji WOŚP. Produkcja skarbonek udoskonalana jest z roku na rok, dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych i wysokiej jakości nadruku. W roku 2005 z okazji 13. Finału WOŚP skarbonka została powiększona o 13% i tak już zostało.

Produkty Stora Enso są przyjazne środowisku. Skarbonki produkowane są z materiałów odnawialnych. 

Kolorowe puszki 26. Finału WOŚP

Kolorowe puszki 26. Finału WOŚP

Jurek Owsiak uroczyście rozpoczął produkcję kolorowych skarbonek w łódzkiej fabryce Stora Enso

 

Źródło: WOŚP