Firma Cryovac rozszerzyła swój asortyment maszyn do pakowania próżniowego z serii VR8600 o dwie nowe komorowe pakowaczki rotacyjne: Cryovac VR8600 E18 (która zastąpi wcześniejszy model Cryovac®VR8600 B18) oraz Cryovac®VR8600 E16 EL. Oba modele zostały zaprojektowane do pakowania świeżych produktów spożywczych – zarówno opakowań detalicznych jak i zbiorczych – w termokurczliwe worki Cryovac®.

Seria maszyn VR8600 do pakowania metodą próżniową przeznaczona jest do pakowania mięsa świeżego, wyrobów mięsnych, ryb i sera. Metoda DC-vacuum pozwala na pakowanie nawet bardzo delikatnych produktów, które w tradycyjnych komorach próżniowych uległyby uszkodzeniu.
Nowe modele maszyn wyposażono dodatkowo w najnowocześniejsze funkcje takie jak: centralne smarowanie, wyświetlacz prezentujący dane diagnostyczne, czujnik próżni z wyświetlaczem oraz nową obudowę.


Pakowaczka Cryovac®VR8600 E16 EL odniosła duży sukces w Stanach Zjednoczonych, gdzie do tej pory zainstalowano 39 maszyn służących do pakowania długich świeżych elementów polędwicy (np. polędwicy wieprzowej z kością pakowanej w worki Cryovac TBG® i długiej gotowanej szynki do krojenia w plastry). Model ten, wyposażony w 4 obrotowe komory i 8 płyt, może pakować produkty o maksymalnej długości 900mm, w worki o maksymalnej szerokości 400mm, z maksymalną prędkością 18 paczek na minutę. Do obsługi podajnika maszyny potrzebny jest jeden operator.
Natomiast model Cryovac®VR8600 E18, który wyposażony jest w 9 komór i 12 płyt, może pakować produkty o maksymalnej długości 650 mm, w worki o maksymalnej długości 450mm, z maksymalną prędkością 30 paczek na minutę. Model ten charakteryzuje w pełni zautomatyzowane zasilanie komór pakujących.

Wysoko wydajne komorowe maszyny rotacyjne do pakowania próżniowego z serii VR8600 wchodzą w skład oferty Sealed Air Cryovac od kilkudziesięciu lat. Do tej pory na świecie sprzedano ich 2,500 sztuk. Pięćsetną maszynę w Europie i sto dwudziestą piątą na rynku niemieckim zakupił niemiecki producent serów, firma Bayreuth Käserei.
Źródło: ''

Komentarze

  • zapytanie

    Mam takie pytanie ? proszę o nr tel do firmy , jestem zainteresowany kupnem maszyny do pakowania. Proszę o kontakt. Mariusz Wójcik tel. 0-12 424 19 32 fax. 0-12 424 19 99 kom. 0-888 228 905

  • Dwuletnia nowość?

    Bardzo podobną maszynę oglądałem podczas targów PACKEXPO'04 w Chicago tyle tylko, że prezentowana była przez amerykańską firmę ALCAN Packaging i nazywała się I-Vac. Czy jest to podobieństwo zamierzone? Czy maszyna Crovac jest już w Polsce i czy można ją obejrzeć? Pomysł rewelacyjny dla bardzo dużych producentów mięsa i drobiu.