Mimaki UJF-3042 to wszechstronna drukarka stołowa UV LED, której rozmiar pozwala ją zaklasyfikować jako drukarkę desktop. Urządzenie przeznaczone jest do krótkich serii druku oraz oznakowań przemysłowych: etykiet i opakowań, kart i tabliczek, jak również okładek do nośników elektronicznych.

Kompaktowa drukarka INKJETOWA UJF-3042 wykorzystująca technologię UV LED


Poza wszechstronnością drukarkę UJF-3042 cechują także niskie koszty inwestycji oraz bardzo dobra jakość wydruku w stosunku do ceny.
Drukarka UV LED UJF-3042 łączy wysoko rozwiniętą technologię UV LED firmy Mimaki oraz wcześniejsze osiągnięcia inżynierów z zakresu drukarek atramentowych UV. Dzięki temu możliwe jest bardzo precyzyjne nanoszenie obrazów na podłoża niepowlekane. Urządzenie posiada nowo opracowaną głowicę do drukarek inkjetowych, która spełnia wymogi tej kompaktowej drukarki i zapewnia wyjątkowo dobrą jakość za rozsądną cenę. Dodatkowo drukarkę cechują niższe koszty energii związane z wykorzystaniem technologii UV LED, jak również szeroki wachlarz obsługiwanych mediów.Dzięki temu możliwy jest nadruk na kartach, opakowaniach, etykietach, naklejkach, a także produkcja tablic, okładek do nośników elektronicznych i innych produktów przemysłowych.
Ploter ten oferuje bardzo dużo korzyści dla drukarń sitodrukowych, producentów etykiet, aplikacji przemysłowych i oznakowań nastawionych na krótkie serie druku i szerokie portfolio produktów. Co więcej, drukarka UJF-3042 została wybrana przez firmę GMG jako idealnie nadająca się do druku wszelkiego rodzaju prototypów, próbek i modeli opakowań oraz krótkoseryjnych produkcji.Drukarka ta, została również nagrodzona przez Stowarzyszenie EDP (European Digital Press)
podczas targów IPEX 2010 tytułem „Najlepsza drukarka UV małej i średniej wielkości"

Zalety
1. Jakość za rozsądną cenę: Wysoka jakość obrazu o maksymalnej rozdzielczości 1440 x 1200 dpi i druk kolorem białym jako nadruk i poddruk na podłożu o grubości do 50 mm. Oprogramowanie RIP firmy Mimaki jest zawarte w standardowym pakiecie.
2. Szerszy wybór mediów: Technologia UV LED umożliwia druk na wrażliwych na ciepło mediach takich jak podłoża akrylowe. Ponadto UJF-3042 drukuje na niepowlekanych podłożach takich jak szkło, drewno i metale, które mogą być wykończone za pomocą lakierów zapewniających doskonałą odporność na zarysowania.
3. Wyposażona w system Mimaki Spray Suppressor, który zapewnia optymalną gęstość atramentu.
4. Przyjazna dla środowiska: diody UV zużywają mniej energii oraz cechuje je dłuższa żywotność.
5. Prędkość drukowania: Wydruk w formacie A3 (300 x 420 mm) w trybie wysokiej prędkości w pełnym kolorze wraz z białym (nadruk i poddruk) trwa jedynie cztery minuty. UJF-3042 drukuje precyzyjne, żywe obrazy o maksymalnej rozdzielczości 1440 x 1200 dpi.
6. Niewielkie wymiary: UJF-3042 może być wykorzystywany w biurach, potrzebując jedynie 900mm przestrzeni instalacyjnej.
Pakiet zawiera: drukarkę UJF-3042 i oprogramowanie RasterLink Pro 5IP RIP

www.teba.pl
Źródło: ''