Firma Pactiv Polska należąca do koncernu Pactiv Corporation - lider w produkcji materiałów opakowaniowych i opakowań ochronnych jest w trakcie wdrażania zintegrowanego systemu klasy ERPII – Exact Globe Enterprise. Wdrożenie nowej platformy informacyjnej obejmującej wszystkie obszary funkcjonowania przedsiębiorstwa ma na celu umożliwienie zarządzania firmą w czasie rzeczywistym oraz zwiększenie jej konkurencyjności.

Pactiv zdecydował się na całej wielozakładowej struktury przedsiębiorstwa oraz wszystkich procesów biznesowych. Wdrożenie obejmie moduły wspierające finanse i księgowość, zarządzanie sprzedażą i dostawami, gospodarkę magazynową i produkcję oraz narzędzia klasy CRM i obsługę serwisową klientów.

Ze względu na swoją kompleksowość projekt będzie realizowany w dwóch fazach. Pierwsza, rozpoczęta w kwietniu tego roku, zakłada integrację finansową i logistyczną wszystkich elementów rozproszonej struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa i obejmuje zakłady produkcyjne w Gliwicach i Pyskowicach oraz 8 regionalnych biur handlowych. Jej zakończenie planowane jest na koniec trzeciego kwartału bieżącego roku. W drugiej fazie, której rozpocznie się na przełomie 2004 i 2005 roku, uruchomione zostaną pozostałe moduły Exact Globe Enterprise, czyli: kontrola i zarządzania produkcją, obieg dokumentów, zarządzanie kadrami i pracą grupową oraz wyspecjalizowane portale internetowe dla pracowników i partnerów firmy. Łącznie z systemu korzystać będzie ponad 100 użytkowników.

Zakończenie całego projektu przewidziano na pierwszy kwartał 2005 roku.

"Liczę na to, że wdrażany system doprowadzi do przeniesienia ciężaru pracy zespołu z wykonywania prostych operacji księgowych na analityczne i pozwoli skupić się na wykorzystaniu gromadzonych informacji" – podkreśla Sławomir Gacki, Dyrektor Finansowy Pactiv i Kierownik Projektu. "Oczekuję, że automatyzacja procesów w obszarze logistyczno-finansowym pozwoli na wykorzystanie uwolnionego w ten sposób potencjału pracowników administracyjnych do czynności zarządczych" - dodaje.

W wyniku realizacji zakrojonego na szeroką skalę projektu oczekuje się przede wszystkim skrócenia czasu dotarcia do poszczególnych informacji zarządczych. Lepsze decyzje, podejmowane na podstawie aktualizowanych na bieżąco raportów, pozwolą na zwiększenie efektywności działania firmy. Ponadto, udostępnienie aplikacji wszystkim użytkownikom, mającym wpływ na funkcjonowanie i rozwój przedsiębiorstwa usprawni przepływ dokumentacji i informacji.

Opracowano na podstawie informacji prasowej firmy: Exact Software Poland.
Źródło: ''

Komentarze

  • współczuje

    cos moge powiedziec na temat Exact, jako systemu oraz niekompetencji supportu exact zycze wytrwalosci kadrze zarzadczej tego przedsiebiorstwa, coz jakie pieniadze taka jakosc..........