W środę, 08.10.2003, firma Model zorganizowała konferencję prasową, która miała na celu prezentację działalności grupy Model w Polsce. Spotkanie odbyło się w hotelu Belwederskim w Warszawie.

Gospodarzami konferencji byli: Walo Hinterberger - CEO Grupy Model, Christoph Reuss – COO Prime Cardboard Packaging, Jos van Lent – Project Manager na Europę Centralną i Krzysztof Jażdżyk - Dyrektor Handlowy Model Opakowania Sp. z o.o.
Przedstawiciele firmy Model zaprezentowali historię działalności firmy, jej obecną sytuację i plany dalszego rozwoju na rynku polskim, a następnie odpowiadali na liczne pytania zgromadzonych.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa opakowań, wyprodukowanych przez firmy wchodzące w skład grupy. Na ekspozycji można było zobaczyć szeroki wachlarz produktów firmy: od drobnych i atrakcyjnych jednostkowych opakowań szlachetnych z Model Kramp, aż po duże i wytrzymałe pudła transportowe z Model Opakowania.

Model-Holding AG jest szwajcarskim koncernem opakowaniowym mającym swoją siedzibę w Weinfelden. Został założony przed ponad stu laty i już od czterech pokoleń pozostaje własnością rodziny Model. Firmy działające w ramach Grupy (Model-Kramp, Model PrimePac, Model Opakowania Biłgoraj, Model Obaly z Opavy) dostarczają kompleksowych rozwiązań w dziedzinie opakowań z tektury falistej, litej i kaszerowanej . Łącznie grupa Model zatrudnia w 8 krajach europejskich średnio 2 500 pracowników.
Źródło: ''