Targi Labelexpo Europe, odbywające się w Brukseli w dniach 24-27 września br., to wydarzenie podczas którego Konica Minolta zaprezentuje po raz pierwszy maszynę drukującą AccurioLabel 230. Z najnowszym rozwiązaniem firmy, skierowanym na rynek produkcji etykiet i opakowań, będzie można zapoznać się na jej stoisku nr C1/C19 w pawilonie 8. Obecność na najważniejszej europejskiej imprezie wystawienniczej, dedykowanej branży druku wąskowstęgowego, jest potwierdzeniem coraz większego zaangażowania Konica Minolta w tym segmencie produkcji.

Konica Minolta: Premiera AccurioLabel 230 na targach Labelexpo Europe 2019

AccurioLabel 230 jest nową wersją, bazującego na technologii cyfrowej, rozwiązania dedykowanego produkcji etykietowej, licznie wdrażanego, także w polskich drukarniach. Jest ono skierowane do małych i średnich przedsiębiorstw: drukarń etykietowych, dostawców kompleksowych usług poligraficznych, właścicieli marek, drukarń opakowaniowych oraz komercyjnych.

Jako następca modelu AccurioLabel 190, nowa maszyna przynosi użytkownikom większe korzyści związane z wydajnością, elastycznością i stabilnością produkcji. Drukuje w czterech kolorach z maksymalną prędkością 23,4 m/min. w przypadku większości papierów i folii (także PP i PET) i rozdzielczością 1200 dpi. W porównaniu z wcześniejszą wersją, oznacza to wzrost prędkości o 73%. Dodatkową jej zaletą jest obsługa podłoży z poddrukiem, zrealizowanym wcześniej w technologii konwencjonalnej.

W urządzeniu AccurioLabel 230 usprawniona została praca modułu utrwalania, dzięki czemu skrócone zostały czasy oczekiwania pomiędzy kolejnymi zleceniami. W efekcie nie potrzebuje ono czasu na rozgrzanie, co powoduje mniejszą ilość odpadów produkcyjnych. Wbudowany czujnik prędkości wprowadzanych do maszyny mediów wpływa natomiast na większą dokładność pasowania, a system czyszczenia wstęgi dodatkowo dba o wysoką jakość reprodukcji. 

Mateusz Woźniak, dyrektor działu rozwiązań produkcyjnych w firmie Konica Minolta Business Solutions Polska, komentuje:

- Wprowadzając do oferty AccurioLabel 230 oferujemy nowe możliwości biznesowe dla dynamicznie rozwijającego się rynku produkcji etykietowej i opakowaniowej. Mamy za sobą wiele pozytywnych doświadczeń z wdrożeń wcześniejszego modelu z rodziny AccurioLabel. Na targach Labelexpo Europe 2019 maszyna AccurioLabel 230 będzie prezentowana podczas pracy przez wszystkie dni targowe. Z myślą o klientach z Polski na stoisku będą obecni przedstawiciele naszego lokalnego oddziału. Jesteśmy przekonani, że targi będą ważnym wydarzeniem w propagowaniu naszej misji biznesowej, u podstaw której leżą: ukierunkowanie na rozwój klienta, wspólna z nim praca nad rozwijaniem obecnych i wdrażaniem nowych rozwiązań oraz modeli biznesowych, budowanie wartości dodanej dla końcowego użytkownika i pomoc klientom w wyróżnieniu się w coraz bardziej konkurencyjnym otoczeniu rynkowym.

Edoardo Cotichini, Team Manager Industrial Printing w firmie Konica Minolta Business Solutions Europe, dodaje:

- Każdego dnia rozwiązania cyfrowe z rodziny AccurioLabel pomagają setkom drukarń z całego świata w realizowaniu wysokiej jakości produktów. Nowa maszyna oznacza kolejny rozdział w naznaczonej sukcesem historii Konica Minolta na rynku etykietowym. Jest on tym bardziej godny podkreślenia, że działamy na nim zaledwie od czterech lat.

AccurioLabel 230 powstała dzięki ścisłej współpracy Konica Minolta z duńską firmą Grafisk Maskinfabrik (GM), która jest jej partnerem technologicznym i handlowym. W związku ze ścisłą współpracą obu producentów, na stoisku targowym znajdzie się także kompaktowy konwerter DC330 MINI. Jest to rozwiązanie z oferty Grafisk Maskinfabrik, przeznaczone do wykańczania i uszlachetniania etykiet, pracujące z prędkością do 65 m/min. i obsługujące wstęgę o szerokości 330 mm. Jak podkreśla producent, jest ono efektywne i łatwe w obsłudze. Oferuje przy tym szereg opcji: lakierowanie wybiórcze, foliowanie na zimno, buforowanie inline, koronowanie, perforację lub cięcie od spodu oraz cięcie żyletkowe.

 

Dowiedz się więcej o Konica Minolta

 

Źródło: Konica Minolta