Żeby wytworzyć litr butelkowanej wody mineralnej trzeba zużyć 3 litry zwykłej wody. W USA dojrzewa koniec ery wody w butelkach - czytamy w tygodniku "Forum".

Za oceanem woda mineralna jest na drugim miejscu po napojach gazowanych pod względem ilości spożywania. amerykanie piją jej więcej niż piwa i mleka. Rocznie - 114 litrów na osobę. To oznacza 25 miliardów plastikowych butelek rocznie - czytamy w "Forum".

- Woda powinna być dostępna dla wszystkich, wystarczy odkręcić kran! - takie hasło rzucone przez księgarza z Connecticut, Davida Wilka, łączy coraz więcej Amerykanów. Do krucjaty przeciwko butelkowanej wodzie dołączyły organizacje studenckie, kościoły i krajowy związek zakonnic.

Tylko 16 procent butelek PET podlega recyklingowi. Do ich wytworzenia i napełnienia wodą, zużywa się 17 milionów baryłek ropy rocznie, nie licząc kosztów transportu - czytamy w "Forum". Powstała juz nawet książka "Bottlemania", w której dziennikarka Elizabeth Royte stawia tezę, że amerykańskie zamiłowanie do wody to tylko wynik sprawnych kampanii reklamowych.

Źródło: Forum, Onet.pl
Źródło: ''